info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kolay zayıflama

KOLAY ZAYIFLAMA MÜMKÜN MÜDÜR?

Günümüzde kilo vermek kadın erkek birçok kişinin hayalidir. Kişiler yoğun geçen hayatlarında yemek yeme alışkanlıklarını belli bir düzen içerisinde gerçekleştiremediklerinden kilo alıyor ve bu kiloları geri vermek için kara kara düşünüyor. Kolay zayıflama mümkün müdür ve mümkünse, nasıl gerçekleşebilir? Hayatımız hızlı bir şekilde akıp giderken istediğimiz forma ulaşma hayallerimizi sürekli erteliyoruz. Aslında diyet yapıp sağlıklı bir şekilde zayıflamak, ideal kiloya ulaşmak için en doğru yoldur fakat çoğu kişinin yoğun diyet programlarını uygulayacak vakti ve isteği olmadığından dolayı bu yolu seçmemektedir. Koşu bantlarında zaman harcayıp kibrit kutusu büyüklüğünde kahvaltılara tahammülüz yoksa bu yazı tam sizin için.

Aşırı yemek kilo almanın en önemli nedenlerinden biri olarak öne çıkan bir olgudur. Daha az yemek tüketmek için öğünlerden önce bir bardak su içmeniz kolay zayıflama yöntemlerinden biridir. Öğünlerden önce içeceğiniz bir bardak su bir yandan vücudunuzun susuz kalmasını önlerken, diğer taraftan tok hissetmenizi sağlayıp aşırı yemenizi önlemektedir. Yemeklerden sonra canınızın çektiği kurabiyeler, pastalar, tatlılar yerine bir parça bitter çikolata, tatlı isteğinizi karşılarken, şeker oranına göre daha düşük olduğundan aşırı kalori almanızı da engellemektedir. Fiziksel olarak doymanın en önemli koşullarından biri psikolojinizi de kontrol altında tutmaktır. Porsiyon tabaklarınızı küçülttüğünüzde daha az yemek ile tabağınız tıka basa dolacağından tatmin duygusu yaşayacak ve daha az besin ile doyduğunuzu fark edeceksiniz. Düzenli olarak uygulayacağınız bu yöntemler, düzenli olarak devam ettirildiğinde kilo vermenize yararlı olacaktır.

Spor yapmak, kalori ve buna bağlı olarak yağlardan kurtulmanın en önemli gereksinimidir. Vücudunuzun hareket halinde olması metabolizmanızın uygun şekilde çalışmasını sağlar. Uygulayacağımız kolay zayıflama yöntemlerinden bir tanesi de vücudumuzu hareket halinde tutmak olacak. Örneğin, işe ya da okula giderken, evden on dakika erken çıkıp, gideceğimiz yerden birkaç durak önce inmek ya da arabamızı biraz uzağa park edip kalan mesafeyi yürüyerek tamamlamak, kalori yakmanın basit bir yöntemidir. Asansör yerine merdivenleri kullanmak, market, manav gibi günlük olarak gitmemiz gereken yerlere yürüyerek gitmeyi alışkanlık haline getirmek, spor ihtiyacımızı karşılayıp kilo vermemize yardımcı olacak basit yöntemlerdir.

evde ek iş