info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Maydanoz Kürü Hızlı Yağ Yaktırıyor!

Maydanoz kürü hızlı yağ yaktırıyor, insan sağlığına oldukça faydalı olan bu bitki fazla kilolarınızdan kurtulmanız için de bir seçenek. Uyguladığınız diyet listesine ek olarak bu kürden kullanmanız yağ yakım hızınızı oldukça yükseltecektir. Yeşil yapraklı ve damarlı bir bitkidir. Bu bitkinin tohumları küçük ve koyu renklidir.

Maydanoz Kürü Hızlı Yağ Yaktırıyor!

Bir çok sayıda faydası olan maydanozun zayıflatmada etkileri oldukça önemlidir. Kullanıcılarından oldukça iyi sonuçlar vermiş olan bu kür ile diyet yaparken hızlı kilo vermenin mutluluğunu taşıyacaksınız. Aynı zamanda ödem atıcı etkisi ile yüksek antioksidan içeriği nedeni ile toksin atıcı etkiside bilinmektedir. Aynı zamanda yüksek C vitamini içeriği ile diyet listelerinin de mutlaka var olan bir bitki haline gelmiştir. Bu bitkinin kök ve yaprakları birlikte kullanılır. Maydanoz kürü ile zayıflama oldukça eski bir uygulamadır.  Suyu tek başına yeterli değildir, limon ile kullanımı gerekmektedir.

Maydanozun Faydaları

Maydanoz güçlü bir idrar söktürücüdür. Bu sebeple ödem atıcı en iyi besinler arasındadır.  Böbrek ve safra taşlarının düşürülmesinde en sık kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Hastalıklar sebebi ile biriken mukusun daha kolay atılmasını sağlar. Sinüslerin dolduğu zaman ve yoğun öksürük oluştuğu zaman suyu ve çayını kullanmak şifa vericidir. Göz sağlığı için çok önemli olan A vitamini açısından oldukça zengindir.  Işık hassasiyeti sağlayan pigmentin artmasına yardım eder. Cilt açısından kolajen yapının oluşmasına yardım ederek cilt güzelliği için oldukça faydalıdır. Bu faydalarının yanı sıra hızlı yağ yakmada oldukça etkilidir. Vücutta detoks etkisi yaratarak toksinlerin atılımını sağlamaktadır.

Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır?

Hamilelerde kasılmalar neden olacağı için önerilmemektedir.  İdrar söktürücü ilaç veya herhangi bir ilaç kullanıyorsanız olası yan etkiler açısından hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Malzemeler

15- 16 dal maydanoz

1 adet limon

1 bardak su

Hazırlanışı

Sabah uyandığınızda blendera 16 dal maydanozu koyarak üzerine limonu sıkarak suyu da ilave ederek yemyeşil bir su elde ediyorsunuz. Hazırladığınız suyu sabah aç karnına kahvaltıdan 15 dakika önce içebilirsiniz.

Bu küre 15 gün ara vermeden uygulamalısınız. sonra 5 gün ara vererek bir 15 gün tekrar yapabilirsiniz. 15+15 arada 5 günlük ara ile uygulanması gerekmektedir. Toplam 30 günlük kürden sonra tekrar yapmanız için 6 ay beklemeniz gerekmektedir.

evde ek iş