info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Menengiç Kahvesi Zayıflatır mı? Menengiç Kahvesi Hazırlanışı

Menengiç içerik bakımından oldukça değerli besin ögelerine sahip olduğundan dolayı zayıflamaya etkileri vardır. Ama her besin ve bitki gibi tek başına zayıflatan bir gıda değildir. Sağlıklı bir diyet listesi hareketli yaşam ve 3 lt su tüketiminin yanında zayıflamaya etkileri mevcuttur.

Menengiç Kahvesi Zayıflatır mı?

Bu kahvenin içerisinde yüksek oranda bulunan protein ile zayıflamanız mümkün. En büyük özelliği tok tutmasıdır. Tokluk hissi yarattığı için uzun süre acıktırmaz. Acıktırmadığı için sizin yemek yeme  isteğinizi azaltır. Bu şekilde yağ yakımı gerçekleşmiş olur. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır ve kasları besler. Menengiç bir fıstık türü olduğundan belli oranlarda yağ içermektedir. sütle pişirilen bu kahvenin kalorisi 20 dolaylarındadır. Bu kadar düşük kalorili kahveyi içerek hem tok kalacak hemde açlığınızı önlemiş olacaksınız. diyet yapanların bu kahveyi tercih etmeleri doğru seçimler arasındadır. Diyet yapanların en çok karşılaşılan sorun depresyondur. Menengiç kahvesinin en önemli özelliği depresyonu engelleyici etkisi mevcuttur.

Menengiç Kahvesi Hazırlanışı

Bu kahvenin yapılışı oldukça kolaydır. süt veya su ile yapmanız mümkündür. En çok tercih edileni sütlü olanıdır.

1 Türk kahvesi fincanı süt

2 tatlı kaşığı menengiç kahvesi

Sütü cezveye alın ve kahveyi ekleyin. Kahve ve cezveyi kısık ateşe alın. bir taşım kaynatılarak fincana alın. Bu kahveyi içerken bol su tüketin.

Menengiç Kahvesi Hakkında Bilgiler

Akdeniz, Güneydoğu ve İç Anadolu’da yetişen bir ağaçtır. Bu ağacın meyveleri toplanır ve kurutulur. Kuruyan meyveler kavrulur pişirilerek lezzetli bir için sağlanır. Yabani Antep fıstığının öğütülmesi ile oluşur. İçerisinde kafein bulundurmaması açısından diyet dönemlerinde rahatlıkla tüketilebilir. Çitlenbik kahvesi olarak bilinen bu kahve yıllardır şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Yaşlanmayı geciktirici etkisi ile gençlik iksiri olarak ta adlandırılmaktadır.

Menengiç Kahvesinin Faydaları

Menengiç bir tür fıstık çeşididir. İçerdiği özler ile sağlığınızı korurken damak tadınıza uygun bir kahve içmenizi de sağlamaktadır. Bu kahvede Türk kahvesi ile yarışacak lezzet ve kokuda dır.

  • Yüksek oranda protein içerir. Bu protein kasları güçlendirirken bir yandan yağ yakımını hızlandırır
  • İçerdiği E vitamini ile kısa sürede doygunluk yaşayacak tokluk hissinizi uzun süre koruyabileceksiniz
  • B vitamini açısından zengin olan bu kahve sinir sistemi hastalıklarından koruyucu etkisi mevcuttur
  • Demirden dolayı kansızlık gidericidir
  • Enerji verir, yorgunluk ve stres durumlarında önerilir
  • Böbreklerin sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlar

Yemeklerden sonra içilmesi tavsiye edilen bu kahve bir takım hastalıklara iyi gelmektedir. Türk kahvesi bulunmadığı zamanlarda bu kahve tercih edilirmiş. belli oranlarda yağ içerdiğinden iki fincan dan fazla içilmesi tavsiye edilmemektedir.

evde ek iş