info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Mucizevi Bitki Maca

Mucizevi Bitki Maca

Dünya’da tek bir yerde yetişen Maca bitkisine Peru’nun And dağlarında rastlamak mümkündür. Görünüş itibari ile şalgama benzeyen bu bitki için yapılan araştırmalar sonucunda, pek çok faydaya rastlanmıştır. Besin değerinin oldukça yüksek olması ile birlikte, protein bakımından da oldukça zengin bir bitkidir. Bu nedenle rahat bir menopoz dönemi, sürekli zinde bir vücut ve stresi azaltma gibi yararlar sağlamaktadır.

Peru halkı tarafından hem besin hem de şifalı bitki olarak yüzyıllardan beri kullanılan bu bitkinin tarihi, İnca’lara kadar uzanmaktadır. Yaklaşık 200 yıldır takip edilen ve araştırılan bu bitkinin faydaları, yeni yeni gündeme gelmeye başlamıştır. Besin değeri oldukça yüksek olan bu bitki, diyetler için oldukça uygundur. Bunun yanında insan sağlığına da çok sayıda faydası vardır. Bu faydaların en belirgin olanları ise erkeklerde üretkenliği arttırması ve kadınlarda, menopoz dönemlerindeki sıkıntıları azaltmasıdır. Mercimekte bulunan demir ve sütte bulunan kalsiyum miktarının yaklaşık iki katını barındırmakta olan bu bitki, bağışıklık sistemin, güçlendirdiği gibi, stres ve yorgunluğu da gidermektedir. Maça bitkisi, doğal afrodizyak özelliği göstermektedir. Bu nedenle de, erkelerin sperm kalitesini yükseltmek ve cinsel performansı arttırmak için kullanılmaktadır.

Maça bitkisinin en belirgin ve bilinen özelliği besin değerinin yüksek olmasıdır. Bu nedenle diyetlerde mutlaka tüketilmesi gereken bu bitki, vücudun zinde olmasına, enerji seviyesinin artmasına, dayanıklılığın artmasına, yorgunluk ve halsizliğin azalmasına neden olmaktadır. bunun sonucunda, diyet yaparken hissettiğiniz ve yorgunluklardan, bu bitki ile kurtulmanız mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu bitkinin uzun süre ve düzenli olarak kullanılması, cildin genç kalmasını sağlamaktadır. kısaca özetlemek gerekirse bu bitki, vücudun dengede kalması için büyük bir enerji kaynağıdır ve vücudunuzu tüm olumsuzluklardan, menopoz dönemindeki sıkıntılardan kurtarmaktadır.

Maca bitkisi diyetlerde; köklerinden salata yapılarak kullanılabilmektedir.  Bu bitkinin kökleri un, tahıllar, makarna, patates gibi yiyeceklerin alternatifi olarak tüketildiği takdirde, diyetlerden büyük bir verim alınması kaçınılmazdır. Bu bitkiden elde edilen maca tozu da, zayıflamaya yardımcı olmaktadır. maca tozunu yemeklerden önce belli miktarda tüketmeniz, daha kolay sindirime ve daha fazla kalori harcamanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:
evde ek iş