info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Nar Mucizesi Zayıflatıyor!

Nar mucizesi zayıflatıyor vücudu temizleyici ve yağ yakıcı özelliğinden dolayı zayıflamaya yardımcı oluyor. Kış aylarında rahatlıkla bulabileceğiniz nar meyvesi ile kilo vermek oldukça kolay.

Nar Mucizesi Zayıflatıyor!

Nar kış aylarında vücut direncini artıran, yağ yakan soğuk mevsimlerin sıcak meyvesi. Küçük tanelere sahip olan bu kırımızı meyve ile yoğurtla birlikte karıştırarak ara öğünlerde tüketebileceğiniz gibi sade olarakta tüketebilirsiniz. Narın içeriğinde bulunan fosfor, potasyum, B vitaminlerinin yanında pektin isimli bir lif sayesinde bölgesel zayıflamada da oldukça etkilidir. Bölgesel zayıflama konusunda zorlanan kadınların bir ay düzenli tüketimi ile karın bölgesi yağlarından kısa sürede kurtulmalarını sağlaması bilimsel olarak ispatlanmış bir durumdur. Yağ yakıcı özelliği olan narı diyet ve egzersiz programınız ile birlikte uyguladığınız takdirde daha hızlı ve kesin sonuç alırsınız. Narın tansiyon düşüklüğüne neden olan bir meyve olduğundan dolayı düşük tansiyonu olan kişilerin uygulamaması gereklidir.

İskoçya’da yapılan bir araştırma sonucu 24 kişilik bir gruba günde yarım kilo nar suyu içerilerek 30 günün sonunda karın bölgesi yağlarını erittiği ortaya çıkmıştır. İçerisinde bulunan punisik asit sadece nar çekirdeklerinde bulunan bir yağ asitidir. İnsülin direncini etkileyen bu yöntem ile birlikte zayıflarken kalp, kanser, kolesterol gibi hastalıklardan da korunmuş olacaksınız. Kışın en gözde meyvesi olan nar karın ve bel bölgesi yağlarının erimesine neden oluyor.Narı dilerseniz taneli dilerseniz de suyunu tüketebilirsiniz. 1 bardak nar suyu 10 bardak yeşil çayda bulunan antioksidanlara eş değerdir. Diyet yapan kişiler için ayrı bir kolaylık ise iştah kapatıcı etkisinin bulunmasıdır. Mucize olarak tanımlanan bu meyve yağ dokularının erimesini sağlıyor. İki bardak tan fazla içilmesi önerilmemekle birlikte taneleri ile birlikte yemek kadınlarda cilt sıkılaşmasında da yardımcı olmaktadır.

Narın Faydaları

Özellikle menopoz dönemi şikayetlerinin azalmasına yardımcı olan nar çekirdeği diyabeti engelleme ishali durdurma gibi özellikleri mevcuttur.

  • Bağışıklığı güçlendirir
  • Yüksek miktarda antioksidan içerir
  • Antibiyotiğe direnen bakterileri yok eder
  • Kalp damar hastalıklarını önler
  • Yüksek tansiyona iyi gelir
  • 4 hafta düzenli kullanıldığı takdirde yağ yakıcı etkiye sahiptir

1 bardak nar suyu 145 kalori 1 adet nar 118 kaloridir. Aynı zamanda enfeksiyon ve alerji önleyici etkisinin yanında yaraları da iyileştirici etkisi mevcuttur. Bilim adamlarının uzun süren araştırmaları sonucu nar ve suyunun zayıflatıcı etkileri ispatlanmıştır.

evde ek iş