info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Nasıl yağ yakılır?

YAĞ YAKMANIN İNCELİKLERİ

Yağ yakmak hem zor hem de kolaydır. Zordur çünkü hiçbir insan bir günde yağ yakamaz. Kolaydır çünkü yağ yağmak imkansız değildir. Doğru beslenme ve etkili bir kardiyo programı ile birkaç hafta içinde yağ yakmaya başlar ve birkaç ay içinde de çok daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bununla birlikte uygulayacağınız beslenme düzeni nasıl yağ yakılır diye soranlar için özel olarak hazırlanmalıdır. Her insanın bünyesi farklıdır. Yaş, kilo, cinsiyet ve sağlık durumu yağ yakmak isteyenlere göre değişir. Bu yüzden en başta yağ oranı ölçümü yapılması ve bu doğrultuda bir beslenme programı içine girilmesi uygundur. Buna ek olarak kas oranı ölçümü de yapılmalıdır.

Nasıl yağ yakılır?

Ölçüm sonrasında konusunda uzman bir diyetisyen sizlere uygun bir beslenme programı yazmalıdır. Bu programa harfi harfine uymak çok önemlidir. Belli aralıklarla yeniden yağ ve kas oranı ölçümü yapılmalıdır. Nasıl yağ yakılır sorusuna ek olarak nasıl kas oranımı arttırabilirim diye sormak da oldukça önemlidir. Bu süreç içinde kaslarınızı yeterince güçlendirmezseniz vücudun belli bölgelerinde sarkmalar meydana gelecek ve daha sonra bu durumu düzeltmek vakit alacaktır. Dengeli bir şekilde yürüterek yağ yakmaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede hem yağlarınızdan kurtulacak hem de bedende küçülme sağlayacaksınız. Aynı zamanda sıkılaşarak kilo vermiş olacaksınız.

Yağ yakmak deyince başlıca iki kural kardiyo ve beslenmedir. Bunun için lüks ve pahalı spor salonlarına yazılmak ve tonlarca para dökmek zorunda değilsiniz. İçinizde gerçekten bu disipline sahipseniz her sabah ve akşam olmak üzere yarım saatlik yürüyüşlerle kardiyoya başlayabilir ve yavaş yavaş bu süreyi 1 saate çıkarabilirsiniz. Nasıl yağ yakılır diye soranlara verilecek en güzel cevap bolca yürüyüş yapın demek olacaktır. Yürüyüş yapmak aynı zamanda endorfin salgılar ve kişiyi depresyondan uzaklaştırır. Bununla birlikte 3 ana öğün ve 3 ara öğün yiyerek metabolizmanızı sürekli hareket halinde tutmaya çalışın. Göreceksiniz en az iki haftanın sonunda karnınızın sıkılaştığını, daha az yorulduğunuzu ve daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Bunlar aynı zamanda sağlıklı bir hayatın da temel taşları ve olmazsa olmazlarıdır.

evde ek iş