info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Mevsiminde Beslenmek

Bildiğiniz gibi sağlıklı beslenmenin ana kurallarından biri mevsiminde beslenmektir. Mevsiminde beslenmenin önemide zaten kronobiyolojiden gelmektedir. Kronobiyolojinin ne olduğunu uzunca kronobiyoloji nedir yazısında belirttik.
Yemeklerimizin menüleri bu bilim dalına göre haftalık hazırlanıyor. Kronobiyoloji bilim dalı insan vücudunun meteorolojiye göre günlük ihiyacının ne olduğunu belirliyor. Biz uzmanlar olarak yıllardır danışanlarımızın haftalık beslenme programlarını hazırlarken bu bilim dalını baz alarak hazırladık ve form mutfağının menülerinide buna göre haftalık hazırlıyoruz.
Meteorolojiye göre belirlenen kronobiyoloji beslenmesinde bazı haftalar vücudun kilo vermesi çok kolay iken bazı haftalarda zorlaşır, bunu önceden bilerek, temel enerji grup dağılımı yapılır.
örneğin bir hafta besin değeri tablosunun karbonhidratı % 70 iken protein % 30 oluyor. başka bir hafta bu tam tersi olabiliyor.
Bu besin değeri zinciri oldukça geniş, bunu bir diyetisyenin 30 dk. lık seans içinde hesaplaması imkansız olduğundan, menülerimizi bir hafta önceden bu verilerle göre hazırlıyoruz.
hazırladığımız besin tablosuna göre kişiye özel kalori seçenekleri sunarak. Pişirip servis hizmetine geçiriyoruz.
bağışıklık sistemimizin tehlikede olduğu haftalarda akşam yemeğini karbonhidrat yaparken proteini öğlen menünüze yerleştiriyoruz.
Yine bazı haftalarda proteini yetersiz aldığımızda kilo veremezken diğer hafta kilo verebilmek için proteini fazla almamız gerekiyor. Bu durum diğer yüksek enerjiler içinde geçerli (protein, karbonhidrat, yağ)
Bu bilim dalını takip ederek hasırladığımız menülerle, amaç sizin vücudunuzun ihtiyacı olan besin değerlerini eksiksiz vererek varsa kilo verme hedefiniz kalori ayarı yapılarak, sağlıklı beslenerek kilo vermenizdir.
sağlıklı beslenmek sadece kalori ayarı ile değil, besin ihtiyaçları sürekli değişen vücudumuzu gerekli besinlerle besleyerek kaloriyi aşmamaktır.
Biz uzmanlar olarak kilo vermek konusundaki bu kafa karışıklığını sadeleştirerek en doğru biçimde ve hizmette insanları beslemektir.
Bunun sadece kalori ayarı yaparak bir tek diyetisyenle yapılması olanaksızdır.

Etiketler:
evde ek iş