info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Ofis Çalışanları İçin Beslenme Önerileri

Ofis çalışanları için beslenme önerileri ile sürekli oturduğunuz halde kilo almayacaksınız. Masa başı bir işiniz var ve siz devamlı kilo alıyorsunuz. Sınırlı hareket ve dışarıda yenen ağır yağlı yemekler özellikle karın ve basen bölgenizde kilo yapar. Karın yağları en tehlikeli kilo almadır.

Ofis Çalışanları İçin Beslenme Önerileri

İş hayatı yüksek konsantrasyon ve verimlilik isteyen en önemli bölümdür hayatımızda. Verim ve konsantrasyonun en etkili ilacı ise sağlıklı beslenmedir. Bu kadar önemli olmasına rağmen iş yaşamında hep ertelen şeyde beslenmedir. Şimdi yeme semde olur akşam evde yerim gibi yanlış düşünceler ile bir bakmışsınız kilolar almış başını gitmiş. Bir çok kişi iş yerinde düzensiz ve sağlıksız beslenme yüzünden kilo aldığını ve kabızlık gibi sindirim sistemi bozuklukları yaşadığını söyler. Bu sıkıntılara rağmen uygun bir diyet ve basit önerileri uygulamaktan çekinir sınırlı vakitler içinde ne olursa yiyen devamlı masada oturarak geçirilen onca zaman hem sağlığınızı bozacak hemde kilolu biri olmanıza neden olacaktır.

Evden aç olarak çıkıp iş yerinde yoğun yağlı hamur işleri ile yapılan kahvaltılar yerine sınırları zorlayarak evde yapılan kahvaltı bu konuda daha faydalı olacaktır. Kan şekerinizin düzenlenmesi, metabolizmanızın düzenli bir şekilde çalışması için sağlıklı bir kahvaltı şarttır. kahvaltınız da 1 haşlanmış yumurta, az yağlı peynir, zeytin, badem ve ceviz taze sebzeler ile tam sağlıklı bir kahvaltı oluşturmuş olursunuz. Kahvaltıdan sonra öğlen yemeğine 2 saat kala yapacağınız küçük bir ara öğün düşmekte olan kan şekerinizi ve açlık hissinizi düzenleyecek öğlen öğününde daha az yemenizi sağlayacaktır. Şekersiz meyveli yoğurt, yağsız bir kase yoğurt 1 adet kepekli galeta, 3 adet badem, iki adet kuru kayısı, 2 adet ceviz ile sağlıklı atıştırmalıklar yapabilirsiniz. Ara öğün atlanmaması gereken en önemli öğünler dendir. Ofis çalışanları için yüksek performans açısından en az kahvaltı kadar önemlidir. Eğer yemeklerinizi iş yeri yemekhanesinde yiyorsanız mutlaka çorba olur. Yemeğe çorba ile başlayarak doygunluk hissinizi yükseltebilirsiniz. Kızartma türlerinde oldukça uzak durun bunun yerine bulgur pilavı gibi sağlıklı seçenekleri tüketin. Öğle yemeğinden 3 saat sonra ara öğün yapmaz iseniz muhtemelen akşam tıka basa yemek yiyerek midenizi dolduracak zaten hareket sınırı olan evinizde kısa süre uykuya dalacak ve akşam yediğiniz her şey fazla yağ olarak vücudunuza yapışacaktır. Eğer fazla mesaiye kalacaksanız muhtemelen bir gün öncesinden belli bir şeydir bu program evden götüreceğiniz zeytinyağlı bir yemek veya dışarıdan yağsız bir ızgara 1 dilim kepekli ekmek veya yoğurt salata ekmek üçlüsü ile akşam yemeği yemek ofise isteyeceğiniz pizzadan kat be kat daha sağlıklıdır. İş yerlerinde yoğun çay ve kahve yüzünden su hep unutulur. Bu içecekler yerine su tüketin hem açlık hissiniz yatışacak hemde sağlıklı beslenmenin en önemli kısmını hayata geçirmiş olacaksınız. Masanızın yanına küçük hatırlatmalar ile ofiste 2 lt su içmeye özen gösterin. Ofis diyeti ile daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak zor değildir.

evde ek iş