info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Rejim yaparak nasıl zayıflarım

ZAYIFLAMANIN ALTIN KURALLARI

Zayıflamak sadece istemekle olmaz; zayıflamak isteyenlerin belli bir motivasyon ve disiplin sürecinden geçmeleri gerekmektedir. Rejim yaparak nasıl zayıflarım diye soranlara verilecek en güzel cevap, beslenme programı ve egzersizdir. Rejim yapmak elbette işe yarayan bir faktördür ancak bu rejimi bilinçli yapmak esas şarttır. Bilinçsiz bir şekilde yapılan rejimler yarar yerine zarar vermektedirler. Kendinizden emin olmadığınız zaman, hangi rejimin hangi bünyeye daha uygun olduğunu öğrenmek ve uygulamak için mutlaka bir diyetisyene danışmalısınız. Aksi takdirde rejim yapma süreniz sarkabilir ve hatalı birtakım girişimlerde bulunabilirsiniz. Buna ek olarak rejim, zayıflama hapları ile de yapılmaz. Bu konuda da yine bir beslenme uzmanına görünmekte fayda vardır.

Rejim yaparak nasıl zayıflanır?

Rejim yapmak fiziksel ve psikolojik bir süreçtir. Burada amaç asla aç kalmak olmamalıdır. Ne yazık ki birçok insan rejim yapmayı yemek yememekle eşdeğerde tutmaktadır. Bu son derece hatalı bir davranış şeklidir. Rejim yaparak nasıl zayıflarım sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Rejim yapmak sağlıklı bir beslenme programından geçer. Elbette tüketilecek miktar da çok önemlidir. Az ama sık yemek genellikle faydalı bir yöntemdir ve diyetisyenler tarafından da önerilmektedir. Bunun için öğünleri gün içinde bölmek güzel bir çözüm olabilir. Buna ek olarak ara öğünlerde de kalorisi düşük atıştırmalıklar gün boyu aç kalmamanız için sizlere yardımcı olacaktır.

Diyet yapmanın birçok püf noktası vardır. Bu olayı bir yaşam tarzı haline getirmek, sağlıklı ve düzenli beslenmenin en güzel yoludur. Rejim yaparak nasıl zayıflarım diye merak eden bir kişi, öncelikle yağ ve kas oranı ölçümü yaptırabilir. Vücudundaki yağ kitle endeksi öğrenilir ve ideal kilonun ne olması gerektiği bulunur. Verilecek olan diyet listesi de ideal kilo bulunduktan sonra yazılır. Bir diyetisyen tarafından hazırlanan beslenme programı, kilo vermek isteyen birçok kişiyi eski sağlığına kavuşturmaktadır. Elbette diyet listesi yanında düzenli egzersiz yapılmalı ve haftada en az 3 gün tempolu yürüyüş eklenmelidir. En az 40 dakika sürmesi gereken yürüyüş ve sağlıklı bir beslenme programının devam ettirilmesi ile başarıya ulaşılabilir.

evde ek iş