info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Rejim yaparak zayıflayın

SAĞLIKLI REJİM ÇEŞİTLERİ

Rejim yapmak zayıflamada önemli rol oynar. Rejim listeleri kişinin yaşına, cinsiyetine ve sağlık durumuna göre uygun olmalı ve her rejim herkes tarafından uygulanmamalıdır. Bazı bünyeler rejim yaparken daha hassas olabilirler. Bu gibi bir durumda bir beslenme uzmanına görünmekte fayda vardır. Beslenme uzmanları ya da diyetisyen sizlere bünyenize göre bir diyet listesi verirler ve zayıflama aşamasında sizleri gözlemlerler. Rejim yaparak zayıflama yöntemleri çok çeşitlidir. Son zamanlarda çok değerli ve isim yapmış diyetisyenler kendi çalışmalarından esinlenerek diyet listeleri ve kürleri uygulatmaktadırlar. Yapılan araştırmalar doğrultusunda eğer bu kürler kişinin yaş, cinsiyet ve sağlık durumlarına uyuyorsa, sonuçlar da başarılı olmaktadır.

Rejim yaparak zayıflayın

Diyet ve spor birlikte yürütülürse, daha başarılı sonuçlar kazanılır. Hareket etmeden, spor yapmadan ve bol su içmeden rejim yaparak zayıflama çok fazla işe yaramaz; yarasa da kalıcı bir çözüm olmaz. Rejim yaparken her türlü vitamin ve mineralden faydalanmak gereklidir. Bu yüzden diyet mönüsünde bulunan yiyecekler çok çeşitli olmalı ve tek bir tip yiyecekten çok çeşitli gıdalar alınmalıdır. Bazı diyetler sadece protein ağırlıklı olarak sunulur bazıları ise, daha çok sebze ağırlıklıdır. Bu tarz tek tip diyetlere başlamadan önce mutlaka bir uzmana ya da bir diyetisyene başvurulmalıdır. Her bünye tek tip diyet türünü kaldıramayabilir. Şu da bir gerçek ki protein ağırlıklı diyetler bol su tüketildiği zaman oldukça başarılıdır.

Birçok yabancı ve yerli diyetisyenler ve beslenme uzmanları rejim yaparak zayıflama yöntemleri üzerinde araştırmalar yapmaktadırlar. Bu araştırmalar sonucunda çeşitli çözümler üretilmekte ve kilo vermek isteyen kişilere diyet seçenekleri önerilmektedir. Rejim yaparak zayıflarken, gerekli olan motive, en güzel spor yaparak kazanılır. Kısa bir zamanda toparlanmaya başlayan vücut sayesinde kilo vermeye başladığını gören bir kişinin morali de yerine gelmiş olmaktadır. Giydiği giysilerin üzerine daha güzel olduğunu gören bir kişi motivasyon kazanmış olur ve rejimi bırakmadan uygulamaya devam eder. Bu sayede ideal kilo seviyesine inilmiş olur. Bundan sonra uygulanacak yöntem ise, daha uygun bir beslenme programı ile kilo muhafazasına çalışmak olacaktır.

evde ek iş