info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sabahları Kilo Vermenin İpuçları

Sabahları kilo vermenin ipuçları ile daha hızlı kilo verebilirsiniz. Kilo vermek zayıflamanın yanı yaşam tarzında değişiklik yapmanıza neden olur. Elbette bu değişiklikler kötü değildir. Sağlıklı ve düzenli beslenmeye geçiştir. İlk zamanlarda sizi bir hayli zorlasa da zamanla sizde alışmış olacaksınız. Sabah güne başlarken kilo vermeye başlarsınız.

Sabahları Kilo Vermenin İpuçları

Kilo vermek için en ideal saatler sabah saatleridir. Metabolizmanın en hızlı çalıştığı saatlerde yağ yakmak daha kolaydır.  Beyin ve beden olarak en dinlenilmiş saatler olan sabah saatleri kaliteli bir kahvaltı ve yürüyüş egzersizi ile birleştiğinde nasıl hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz. Sağlıklı ve kolay zayıflamak herkesin hayalidir. Hızlı kilo verme adı altında uygulanan yanlış diyetler ile yağlarınızı değil canınızı yakabilirsiniz. Bunun için dikkatli olun ve zayıflamak istiyorsanız kesinlikle bir diyetisyen ile çalışın.

  • Her sabah hafta sonları da dahil erken uyanın
  • Çalışmıyorsanız da aynı saatte kalkıp aynı saatte uyumaya özen gösterin
  • Zencefil çayı veya limon su ile metabolizmanızı hızlandırın
  • Yeşil çay gibi bazı bitkisel çayları tüketerek yağ yakma hızınızı yükseltin

Bu önemli 4 maddeyi günlük yaşam rutini haline getirdiğinizde hızlı kilo vermeye başlayacaksınız. Ayda 10 kilo gibi yanlış hedefler koymayın. Her ne olursa olsun bir ayda 10 kilo vermek neredeyse imkansızdır. Bir arkadaşım şu diyeti uyguladı diğer arkadaşım bu hapı kullanarak kilo verdi durumlarına hiç girmeyin. Arkadaşlarınız üzerinde etkili olan bir şey sizin içinde etkili olacak değildir. Bu tarz ürünler hızlı kilo verdirerek bedenin bütünlüğünü bozarak ölümlere dahi yol açtığını unutmayın. Diyet yaparak kilo verirken en önemli saatlerin sabah saatleri olduğunu unutmayın.

Erken Uyanın

Sabahları kilo vermenin ipuçlarında en etkili olan erken uyanmaktır. Çalışıyor olsanız da olmasanız da erken uyanmak insanları bir hayli yorar. Bunun için sabah erken saatlerde uyanarak sağlıklı ve kaliteli bir kahvaltı ile yağlarınızdan daha hızlı kurtulabilirsiniz.

İlk Doğal İçecek

Uyanır uyanmaz vücudunuza detoks yapacak ve kilo vermenizi sağlayacak limon, zencefil gibi sularla metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermeyi sağlayabilirsiniz.

Hareketlilik

Yürüyüşe vaktiniz yoksa bile evde yapacağınız 10 dakikalık ufak egzersizler ile birlikte güne daha hareketli başlarsınız. Kendinizi bu sabah egzersizlerine alıştırdığınız taktirde daha kolay hale gelecektir.

Kahvaltı

Sabahları kilo vermenin ipuçlarında en etkili olanı kahvaltılar. Dengeli ve çeşitli kahvaltı en ideal olanıdır. Kahvaltı sofralarınızda her renk besine yer vermeye çalışın. Lif, protein ve vitamin destekli bir kahvaltı ile kilolara veda etmeniz mümkün. Kahvaltıyı atlayan insanlar daha yavaş bir metabolizmaya sahip olduklarından pozitif olarak güne başlayamazlar bunun için sabahları kaliteli bir kahvaltı aç karnına içilen detoks suyu ile birlikte kilo vermeye hazır hale geldiniz. Bunu kilo vermeden ziyade daha sağlıklı bir yaşam için mutlaka alışkanlık haline getirin.

evde ek iş