info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sadece Meyve Tüketerek Zayıflamayın!

Sadece meyve tüketerek zayıflamayın, gün boyu meyve yiyerek zayıflama çalışanlarda bir süre sonra kanser ve fazla kiloya davete çıkarılıyor. Her zaman söylediğimiz gibi tek tip beslenme yolu hazırlanan diyetler sağlıksız ve şok diyetlerdir. Bu diyetler sağlığı ciddi anlamda bozmaktadır.

Sadece Meyve Tüketerek Zayıflamayın!

Sadece meyve tüketerek zayıflamaya çalışanların bilmesi gereken bir nokta ise meyvelerde bulunan früktoz adlı bir şeker türü bulunur. Kana karışarak glukoza dönüşür , kanserli hücrelerin büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan şekerde budur zaten. Günde 50 gr fazla alınmaması gereklidir. Günlük olarak tüketeceğiniz 2 porsiyon meyve bu konuya dahil değildir elbette. Fakat gün boyu sadece meyve ile beslenmek kansere olan yatkınlığınız varsa bunu ortadan çıkarması ile kalmıyor daha fazla kilo almanıza neden oluyor. Her şeyin fazlası zarar cümlesi burada da devreye giriyor. Düşük kalorili diyetler oldukça zararlı ve iki günden fazla uygulanması halinde ciddi oranda kas kayıplarına neden olmaktadır. Bu diyetlerin bırakılması durumunda karşı konulmaz bir karbonhidrat yeme isteği kiloların daha fazla alınarak vücuda girmesinden başka bir şeye yaramamaktadır.

Zayıflama uğruna çok fazla uğraşlar içine girmeye hiç gerek yoktur. Harcadığınız enerji aldığınızdan fazla ise kilo verirsiniz. Her öğün meyve yada bir çeşit sebze ile de zayıflayabilirsiniz burada esas olan sağlıktır. Vücudun 200 den fazla temek besin öğesine ihtiyacı varken bunu 1 yada 2 si ile sınırlandırmak yaşamsal fonksiyonların ciddi anlamda zarar görmesine neden olmaktadır.

Size özel olarak diyetisyen kontrolünde hazırlanan bir diyet ile her ortamda yer içer hem sağlığınızı hemde kilolarınızı korursunuz. Bu kadar rahat kilo vermek varken kendinizi tek besinlere itmenin işkence den başka bir şey olmadığını bilmenizde yarar vardır.

Kısa sürede çok kilo vermek doğru bir planlama değildir. Fazla kilolar bir günde ortaya çıkmadığından bir günde de verilmesi imkansızdır. Ayda ortalama 3 kiloya kadar vermek sağlıklı olarak kabul edilmiştir. Tüm besin gruplarının miktarları azaltılmış fakat hepsini alarak günde 6 öğün beslenerek en sağlıklı kilo verme olayına dahil olunmuş olur.

Meyve Yerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Meyve taze veya kuru fark etmez yerken makul sınırları aşmayın
  • Sabah kahvaltı öncesi veya yemekten sonra en az 2 saat sonra yiyin akşam yemeğinden sonra mümkünse yemeyin
  • Az tatlı, koyu renkli hafif ekşimsi meyveler tüketmeye çalışın
  • Meyve kompostosu yaparken şeker kullanmayın
  • Meyve salatasına sos ilave etmeyin
  • Yoğurtla birlikte tüketmeye çalışın
  • Hazır meyve suları ve kompostoları tüketmeyin
  • Meyveli dondurmanın daha sağlıklı bir seçim olduğunu unutun

Meyve tüketirken yanında mutlaka protein değeri yüksek bir besin ile yemek daha az şeker almanızı sağlayacaktır. Örneğin yoğurtla birlikte tüketeceğiniz meyveler yada sütlü bir kahve yanında tüketeceğiniz kuru meyveler şeker alınımı düşürür. Böylelikle tatlı ya olan isteğinizi düşürmüş olursunuz.

evde ek iş