info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sağlıklı zayıflama yöntemleri

Günlük yaşantınızda vazgeçemediğiniz alışkanlarınız olabilir. Dış görünümünüzden rahatsız oluyorsanız, aşırı kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız ve sağlığınızın tehlikede olduğunun farkında iseniz beslenme uzmanı eşliğinde sağlıklı zayıflama yöntemleri uygulayabilirsiniz. Kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, şeker, kolesterol gibi hastalıklar aşırı kilo ve düzensiz beslenme sonucunda ne yazık ki hayatınıza girebilmektedir. Sağlıklı beslenme deyince aklınıza; kahvaltı şart olmakla birlikte günde en az 5 öğün yaparak, sık sık küçük porsiyonlar halinde tüketim gelebilir. Öğünleriniz arasında en az 2 saat olmakla birlikte kendinize göre programınızı uzmanlarımızdan destek alarak yapabilirsiniz.

SAĞLIKLA ZAYIFLA

Çevrenizde sıklıkla duyabileceğiniz metabolizma hızı diyet süresince sizleri etkileyen bir faktördür. Metabolizma vücudumuzdaki bütün kimyasal tepkimeler sonucudur.  Metabolizma hızı kişiden kişiye değişmektedir. Bu durumda bir yakınınızın sonuç aldığı bir diyetten siz aynı sonucu alamazken aksine kilo alma ihtimaliniz bile olabilir. Sağlıklı zayıflama yöntemleri genel olmakla birlikte yapılan diyet listeleri, egzersizler kişiye özeldir. Bu noktada bir uzmandan destek almanız gerekirse diyete başlama öncesinde gerekli sağlık kuruluşundan kan tahlillerinizi yaptırmanız uygulamanın alacağı yönü belirleyebilir. Eğer tiroit veya hormonsal bir rahatsızlığınız var ise, öncelik ile bir dâhiliye uzmanı ile görüşmeli ve gerekli tedavi sürecinizi başlatmalarını istemelisiniz. Sağlık probleminiz olması nedeniyle de fazla kilo sahibi olma ihtimalini değerlendirmelisiniz.

Aç kalarak zayıflamak, tek öğün ile günü geçiştirmek, uygulanması gereken sağlıklı zayıflama yöntemleri içerisinde asla yer almamaktadır. Eğer vücut kütleniz olması gerekenden biraz fazla ise, sadece günlük hayatınızda birkaç şeyi değiştirip düzenleyerek olması gereken kiloya ulaşabilirsiniz. Sabahları aç karnına içeceğiniz ılık ya da sıcak su güne hızlı bir metabolizmayla başlamanızı sağlamaktadır.  Sonrasında öğünlerinizde protein ve karbonhidrat dengesini sağlıyor olmanız ve su tüketimini eksik etmemeniz aynı zamanda bir egzersiz programına katılmanız ile size güzel sonuçlar verecektir. Bu noktada istemek çok önemlidir ve bazen istemek sonuca varmak için yeterli bazen ise, disiplin ve düzen daha önemlidir. Sürekli diyetler yapıp yarıda bırakarak sağlıklı bir vücuda kavuşamayacağınız için mutlaka beslenme uzmanlarına başvurmalısınız. Alacağınız bilgiler istediğiniz sonuca kavuşma yolunda çok faydalı olacaktır.

evde ek iş