info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sağlıklı Zayıflamanın Sırları

Sağlıklı zayıflamanın sırları deyince, aklımıza gelmesi gereken iyi bir diyetisyenle,  iyi bir diyet listesi, düzenli bir yaşamdır. Evet biliyorum, diyet deyince bir çoğunuzda ben kilo vermek istiyorum ama diyet yapmak zor geliyor dediğinizi duyar gibiyim. İnanın bana gerçekten kilo vermeyi istediğinizde asla zorlanmayacaksınız. Her şeyin başı inanmaktır. İnançla çıkılan hiçbir yolda, yarıda kalınmaz. Zorlandığınız , sıkıldığınız zamanlar illa ki olacaktır. Ama pes etmek hayatınızın hiçbir evresinde yer almamalıdır. Kilo vermek artık günümüzde tüm herkesin ortak derdi haline geldiği için birbirimize yardımcı olarak bu durumdan daha kolay kurtulabiliriz.Böylece diyet yapmak da bizim için kolay hale gelir.

Sağlıklı Zayıflamanın Sırları

Öncelikle doğru diyetisyenle çalıştığınızdan emin olmanız gerekir. Sizi beden olarak iyi tanımalı, sizin için nasıl bir diyet uygulayacağını iyi bilmesi gerekir. Çünkü her bireyin boyu, kilosu, yaşı, buna göre alacağı diyet kalorisi farklılaşır. Ayrıca herhangi bir sağlık probleminiz olup olmadığına da dikkat etmelidir. Yani şeker hastasına uygulanacak diyet listesi, sağlıklı bir hastada uygulanamaz. Bunlar aşıldıktan sonra verilen diyete uymanız, diyetisyeninizin tavsiyesiyle haftada 3 gün yarım saat yürüyüş yaparak hayatınızı düzene koyarak sağlıklı kilo verebilirsiniz. Yazının başında da bahsettiğim gibi, diyetisyenin size verdiği diyetten korkmayın. Çünkü diyetisyeniniz sizi aç bırakacak bir liste vermeyecektir. Kendinizi rahat ve hafif hissedeceksiniz. Emin olun ki siz de kilo verdiğinizi fark ettikçe aynı azimle yolunuza  devam edeceksiniz.Özellikle diyet listenizdeki öğün saatlerini atlamayın. Sabah kahvaltınızı mutlaka yapın, ardından 2 saat sonra ara öğünle devam edin.Öğün atlamak kilo vermenizi geciktirecektir. Sürekli bu duruma devam etmek zamanla kilo verdirmeyeceği için  istikrarlılığınızı etkileyecektir.Düzenli diyetin yanında mutlaka bol su için, su metabolizmanın çalışmasında önemli bir yere sahiptir.

Düzeli Diyetin Hayatımıza Nasıl Bir Kazandırımı Olur?

Sağlıklı kilo vermeye başlayan bir insan hem bedenen hem beynen mutlu olur. Düşünsenize beş kilo verdiğinizi, kıyafetlerinizi ne kadar mutlulukla giyineceksiniz, dışarıya daha kendine güvenerek, daha iyi hissederek çıkacaksınız.Böylece gün boyu enerjik ve zinde hissedeceksiniz.Daha rahat uykuya dalıp,  daha rahat uyanacaksınız. Bu şekilde kilo vermeye devam etme isteğiniz gitgide artacak. Böyle düşününce diyet yapmak hiç de zor değil galiba öyle değil mi? Kendinizi bu kadar motive ettikten sonra, bence şuan hiç beklemeden hemen diyete başlamalısınız. Ben sizin bunu başarabileceğiniz den eminim  ya siz?

Önemli olan kendinizi sıkmadan, yavaş ve düzenli verilen kilonun sizin için en doğrusu olduğuna inanarak,başarıya ulaşana kadar ilerlemek.

evde ek iş