info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sakız Çiğneyerek Zayıflayın!

Sakız çiğneyerek zayıflayın 2005 yılında yapılan bir araştırma sonucu Amerikalıların bir numaralı atıştırmalıkları sakız dır. Sakız çiğnemenin faydalı yada zararlı olduğunu daha önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz. Günümüzde market ve büfelerde geniş yer verilen sakızın yüksek pazara sahip olması bilim adamlarını harekete geçirerek araştırmalar yapmasına neden olmuştur.

Sakız Çiğneyerek Zayıflayın!

Sakızın diş çürümelerini önleyici etkisinin yanı sıra nefesi ferah tutması açısından tüketildiği bilinmektedir. Aynı zamanda kilo kontrolünde, zindelik ve konsantrasyonda da oldukça etkilidir. Kolay taşınabilir, ekonomik, eğlenceli ve düşük kalori bir atıştırmalık olabilir. Kalori azaltabilmek için iyi bir çözümdür aynı zamanda.

  • Ara öğünlerden önce çiğnenen sakız açlık ve kalori alımını azalttığı açıklanmıştır. Sağlıklı bir iştah kontrolü sağlar
  • Yüksek kalorilik bir atıştırma lığın yerini çok rahat bir şekilde alır. !40 kalorilik bir bisküvi yerine 2 adet sakız çiğnemek bu oranı karşılayabilir
  • Şekersiz sakızlar diyet ve kilo kontrol listelerinde serbest yiyecek olarak adlandırılır
  • Sakız çiğnemek kilo vermek isteyenler için ekonomik bir diyet aracıdır

Sakızın Faydaları

Sakız çiğneyen birinin günde ortalama 11 kalori yaktığı belirlenmiştir. Bu durum az gibi görünse de size tokluk vermesi hemde ağzınızı meşgul etmesi bakımından kilo vermede büyük bir dostunuzdur. Doğal nane ve tarçın içeren şekersiz sakızları tercih etmelisiniz.  Diğer tüm yardımcılar gibi sakız da tek başına elbette işe yarayan bir durum değildir. Yapılan diyete ek olarak uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Kilo Kontrolüne Faydaları

Pratik, ucuz ve düşük kalorili olması atıştırmayı engellemek ve kalori alımının önüne geçmek için harika bir yoldur.

İştahı Azaltır

İştah kontrolünü sağlamaya yardımcı oluyor. Yapılan bir araştırmaya göre öğleden sonraki bir atıştırma öncesi sakız çiğnemek açlığı ve kalori alımını engellemektedir.

Öğünde Az Yemeğe Sebep Olur

Akşamüstü ana öğünden önceki 3 saat içinde 15 dk sakız çiğnemek ana öğünde daha az yemek yemenizi sağlamaktadır. İştah kapatıcı etkisi burada kendini göstermektedir.

Atıştırma Olarak Eğlenceli Bir Seçenek

Yüksek kalorili seçenekler yerine tercih edilebilir bir atıştırmalıktır.  Açlık hissettiğiniz anlarda sevdiğiniz aromalı bir sakız ile bu durumu geçiştirebilirsiniz.

Konsantrasyonu Artırır

Konsantrasyonu artırmanın ve gerginliği gidermenin yollarını arıyorsanız basit bir seçenek var sakız çiğnemek. Eğlenceli ve sevilen bir durum olması da artı bir durumdur.

Sakızla Kilo Kontrolü Sağlamanın İpuçları

Yemeği fazla kaçırdınız veya tatlı iştahınızı kontrol edemiyorsanız sakız çiğneyerek bu durumu normale çevirebilirsiniz. Yüksek kalorili abur cubur yeme isteğinizi meyveli sakız çiğneyerek bastırabilirsiniz. Stres yemek yemenize neden oluyorsa sakız çiğneyerek stres ile savaşa bilirsiniz.

evde ek iş