info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Salata Yiyerek Zayıflanır Mı?

Salata Yiyerek Zayıflanır Mı?

Yaz mevsimin yaklaşması ile birlikte kilo problemi yaşayanların diyet listesi arayışları başlamıştır. Aslında diyet listelerini kişiler kendileri dahi oluşturabilirler. Sağlıklı ve kalorisi düşük besinler yiyerek de zayıflanabilir. Sağlıklı zayıflamak ve vücudun güzelleşmesini sağlamak için meyve ve sebzelerin faydalarından yararlanmak gerekiyor. Diyet yaparken yiyeceğiniz salataya; yağı ve diğer ürünleri eklememeniz gerekmektedir. İçerisine eklenecek olan peynir, havuç, ceviz gibi besinler zaten salatanızı ana yemek haline getirmektedir. Bu durumda taze sebze ve meyve tüketerek tok kalındığı kanıtlanıyor. Ayrıca vitamin açısından zengin olan meyve ve sebzeler zayıflamanıza katkıda bulunmaktadır.

Salata diyeti yapmak doğru mudur?

Renkli sebzeler kilo vermenize yardım etmekle kalmıyor aynı zamanda cildinizin sıkılaşmasına da destek oluyor. Araştırmalar sonucunda sebze tüketimini arttıran hanımlarda yağ oranının düştüğü görülüyor. Beslenme düzeninizde, her öğünde sebze tüketmeniz posa tüketiminizin fazla olduğuna işarettir. Ayrıca sindirim sisteminizin çalışması da düzene girecek. Renkli sebzeler aynı zamanda C ve K vitamini içerirler. Salata tüketerek mevsim geçişlerinde de kilonuzu ve sağlığınızı korumuş olursunuz. Her öğünde mutlaka bir kase salata tüketilmelidir. Koyu yeşil sebzelerin fazla tüketilmesi cildin sıkılığını ve güzelliğini korumaktadır. Koyu yeşil renkli sebzeler aynı zamanda kilonuzu korur ve kilo vermenize yardımcı olur. Hücre yenilenmesi de cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Lakin sebzeler küçük parçalara ayrılırsa vitaminleri ölür ve geriye posaları kalır. Sizlere sebzelerin hem vitamini hem de posası gerekiyor. Posa, mideyi doldurma ve tokluk hissini üstlenmektedir. Salata tükettiğimizde içersinde bulunan posa bize tokluk hissi sağlamaktadır. Bu besinlerin su içeriği ne kadar artarsa o kadar tok hissi oluşur.

Salatalık, brokoli, ve marul; hem tokluk yaratan hem de vitamin bakımından zengin besinlerdir. Daha çok ara öğünlerde tercih edilen salatalık, yaklaşık 10 kaloriye sahip bir sebzedir. Salataya göz kararı yağ eklemekten vazgeçmek gerekir. Her öğüne bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklemek yeterlidir. Salatanıza yağ eklemek yerine tatlandırmak için badem ve ceviz de ekleyebilirsiniz. Çünkü onların içinde yeteri kadar yağ vardır. Bunları ekledikten sonra ayrıca yağ eklemeniz sizin zararınıza olur.

evde ek iş