info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sarımsak Çayı Zayıflatır mı? Sarımsak Çayı Tarifi?

Sarımsak çayı zayıflatır mı? Sarımsak çayı tarifi ile sizde kilo vermenin keyfini yaşayabilirsiniz.  Tarihte Sümerler tarafından ilaç olarak kullanıldığı bilinen sarımsağın zayıflamanın yanı sıra bir dolu faydası olduğu bilinmektedir. Bu nedenle diyetlere ek olarak kullanılacak sarımsak çayı ile hızlı bir şekilde kilo verebileceksiniz.

Sarımsak Çayı Zayıflatır mı? Sarımsak Çayı Tarifi?

Sarımsak çayı ile zayıflamak oldukça basit ve zahmetsizdir. Sarımsak çayının bilinen en belirgin faydası kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde kilo verdirme sidir. Vücuttaki yağları yakarak orantılı bir şekilde ve kolayca kilo vermenizi sağlayacaktır. Kontrolsüz uygulanan her diyet vücutta bir çok vitamin ve mineral eksikliğine sebep olurken sarımsak çayı bu eksiklikleri tamamlamak adına özel olarak üretilmiştir. İlk olarak yabancı aktris olan Angelina Julie ile popülerlik kazanmış daha sonra faydalı etkileri ile herkesin kullanmaya başladığı bir ürün haline gelmiştir.  Alerjik hastaların bile rahatlıkla kullandığı zamanla alerjik sorunları tedavi ettiği belirlenmiş özel karışımlı bir çaydır. Tamamen doğal olmasından dolayı güvenli olarak görülmüş birçok kişi tarafından halen kullanımına neden olacak kadar da etkilidir. Oluşan ödemleri atma, parazit temizleyerek sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunmaktadır. sadece zayıflamak için değil bağışıklık sistemi güçlendirmek ve tansiyon dengelemek içinde bir çok kişi tarafından tercih edilmiş bir çaydır. Uyguladığınız diyete ek olarak her gün tüketilecek sarımsak çayı hızlı yağ yakmanıza yardım etmektedir. Bu durumda fazla kilolu iseniz vereceğiniz oranda bu kadar fazla olacaktır.  Fazla kilolarınızdan kurtulmak adına kullanacağınız bu özel çay aynı zamanda sağlığınızı da koruyacaktır. Diyetisyen kontrolünde hazırlanmış bir diyet ile kullanıldığı zaman etkileri daha fazla olmaktadır. Tek başına hiç bir besin ve ürün gibi sarımsak çayı da etkili değildir.  Tokluk sürenizi uzun tutarak kilo vermenizi daha kolaylaştıracaktır. Düşük tansiyonu yükseltmek yüksek tansiyonu düşürmek gibi mucizevi bir etkiye sahiptir. Tansiyon durumunuzu dengeleyici olması nedeni ile kilo probleminiz olmasada tercih edeceğiniz çaylar arasında olmalıdır. Tamamen doğal olması nedeni yan etkilere sahip olmayan çay tansiyonu tedavi edici bir etkiye sahiptir. Kilo vermeyi engelleyen en büyük sorun olan metabolizmanın iyi çalışmasını ve hızlanmasını da sağlamaktadır.  Metabolizması iyi çalışmayan ve sindirim problemleri yaşayan kişilerde kilo sorunu çok sıklıkla oluşmaktadır. Uygulacağınız diyet programına ek olarak günde iki fincan sarımsak çayı ile tüm dertlerinizden kurtulabilirsiniz.

Sarımsak Çayı Tarifi

Bu çay iki çeşit olarak kullanılmaktadır. Her ikisini de sizlerle paylaşarak kilo vermenizi kolaylaştırmak istiyoruz.

Malzemeler

4 adet taze veya kuru zencefil parçası

3 diş sarımsak

Limon

Hazırlanışı

Zencefiller rendeden geçirildikten sonra çok az kaynatılmalıdır. Sarımsaklar ezilerek zencefilin içine ilave edilmeli ağzı kapatılmalıdır. Demlenmesi için 10 dk bekletilip şeker kullanmadan arzuya göre limon ve bak eklenerek günde iki fincan tüketilmelidir. Günlük taze olarak hazırlanmalıdır.

Sarımsak Çayı Tarifi 2

Hazır satılan poşet çayların içerisinde genellikle funda yaprağı, zencefil, sinir otu, çoban çökerten ve biberiye olmaktadır. Sıcak bir bardak suyun içerisine eklenen poşet 5 dk demlenmeye bırakılır. Şekersiz arzuya göre bal ilave edilerek ve limon sıkılarak tüketilmektedir.

evde ek iş