info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sarımsak Çayının Kilo Vermeye Etkileri

Sarımsak çayının  kilo vermeye etkileri genellikle keskin kokusu yüzünden yemekten çekindiğimiz sarımsağın saç bakımından tansiyona, kalp hastalıklarından kilo vermeye bir çok faydası bulunmaktadır. Sarımsak çayını gece yatarken 1 fincan içilmesi yağların yakımında oldukça etkilidir.

Sarımsak Çayının Kilo Vermeye Etkileri

Sarımsak çayının vücudun toksinlerden arınmasını sağlarken sindirim sistemini de düzenlemektedir. Sarımsak aynı zamanda doğal bir antibiyotiktir. Özellikle alerjilere karşı vücudun direncini artırır. Kan şekerini düzenler yüksek tansiyon ve kolesterolü düzenler. Bu faydaları ile farklı kültürlerde yüzyıllardır bir çok kültürde kullanılan doğal ilaçlardan biridir.

  • Kalp damar sağlığının korunmasında
  • Vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir
  • Zararlı mide bakterilerinin temizlenmesinde faydalıdır
  • Sindirim sistemini temizler ve düzenler
  • Sinüsleri açar
  • Gribe iyi gelir
  • Yağları yakar
  • Enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artırır

Sarımsak Çayı Yapılışı

1 bardak su ile 1.5 diş sarımsağı kaynatın. Su kaynar kaynamaz ocaktan alın. karışım soğuduktan sonra bir çay kaşığı bal ve çeyrek limon suyunu ekleyerek içebilirsiniz. Kaynar suya balı asla eklemeyin soğumasını bekleyin. Artan çayı dökmeyin ağzı kapalı cam bir kavanozda buzdolabında bekletin sonra tekrar tüketin. Yada hazır poşet olarak satılan sarımsak çaylarını evde sıcak suya ekleyerek tüketebilirsiniz.

Sarımsağın Kilo Vermedeki Etkileri

Dünyaca ünlü oyuncuların uzun süre sakladıkları zayıflama formülleri daha yeni gün ışığına çıkmaktadır. Bunlardan biri olan Angelina Jolie beslenme programı hakkında bir takım bilgiler vermiştir. Ünlü oyuncu diyetisyeni eşliğinde hazırlanan beslenme listesinde hiç et bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra çiğ sebze ve meyve tüketimi günlük yarım saat yoga ve iki fincan sarımsak çayı ile birlikte 11 kilo verdiğini söylemektedir. ünlü oyuncunun 11 kilo vermesini sağlayan bu çay Türk insanı için yeniden farklı bir formda düzenlenmiştir.

2 bardak suyun için 4 adet parmak büyüklüğünde taze zencefil, 4 adet kuru zencefil koyun. Yaklaşık altı dk kaynatın sonra bu karışıma 3 adet büyük sarımsak atın yarım tatlı kaşığı limon  2 küçük kahve kaşığı bal ekleyin. Her sabah ve akşam 1 fincan için. Bu çayı çok açken veya çok tokken içmeyin. Hedeflenen kiloya kavuşana kadar bu çayı içebilirsiniz.

Vücudumuzda bulunan hava kirliliği radyasyon güneş ışığı stres sigara gibi etkenler ile yüksek miktarda toksin birikir vücudumuzda sarımsak çayı bu toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Serbest radikaller ile savaşarak gırtlak, prostat, mide kanseri gibi hastalıkların oluşmasını engellemektedir. Diyet yaparken çekinmeden kullanılacak bu sarımsak çayı ile kilolardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Sarımsak çayının yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır.

evde ek iş