info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

SDM Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SDM Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ketojenik diyet yöntemi zayıflatan SDM diyeti, sadece zayıflamak için kullanılmamaktadır. Batı’da kırk yılı aşkın süredir birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır.

SDM diyeti düşük kalorili ve ketojenik diyet grubuna girmektedir ve batı dünyasında oldukça yer edinmektedir. Bu diyet alışılmışın dışındadır. Bunun nedeni ise, makarna, tatlı ve kurabiye gibi kilo aldıran yiyeceklerin yapımında kullanılmasıdır.

SDM Diyeti Nasıl Yapılır?

SDM diyetinde, peynir altı suyu, yumurta, bezelye gibi doğal kaynaklardan elde edilen yüksek kaliteli protein ve whey proteinleri yer almaktadır. Bu proteinleri çorba, makarna, çörek, kurabiye, pasta, kraker, çikolata barı, puding gibi birçok ürüne karıştırarak kalorisi yüksek olan bu ürünlerin, düşük kalorili hale gelmesini sağlamıştır. Bu sayede protein ağırlıklı diyetlerin aksine karbonhidrat ve tatlı tüketimi de karşılamaktadır.

Bu diyette, kişilerin boylarına göre olmaları gereken ideal kilo hesaplanarak günlük tüketmeleri gereken porsiyon sayısı ve tüketmeleri gereken menü oluşturuluyor. Bu menülere ek olarak sebzelere de izin verilmektedir. Hatta bu menüye ek tercih edilen sebzenin tüketilmesi zorunludur. SDM diyeti uygulayacak kişiler için önerilen liste dahilinde verilen sebzeler salatalık, marul, mantar, ıspanak gibi içerdikleri mineral kaynakları ve enerjilerinden dolayı kesinlikle tüketilmelidir. Bu ürünlere herkesin ulaşması mümkün değildir. Uzman diyetisyen ve doktor kontrolünde bu diyetin uygulanmasına izin verilen hastalar yararlanmaktadır. Bu hastalara verilen reçete doğrultusunda SDM ürünleri kargolar aracılığı ile diyeti yapacak kişinin iş yerine veya evine ulaştırılmaktadır. Ürünlerin kullanım süreleri yeterli miktarda olduğu için tek seferde iki haftalık SDM ürünü gönderilebilmektedir. SDM ürünlerinde uzman kişilerin gerekli gördüğü bireylere verilmesinin nedeni ise, kilo vermenin insan sağlığı ile direk ilişkisi olmasındandır. Uzman kişilerin gerekli görmediği kişiler kullandığında ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirler.

SDM ürünlerinin kilo verilmesinde bu kadar etkili olmasının nedeni ise, ketojenik diyet olmasıdır. Çünkü ketojenik diyetlerde günlük enerji tüketimi vücutta depo edilmiş yağlardan karşılanmaktadır. Ayrıca ketojenik diyetler bu sayede, hem bölgesel hem de organlar arası yağ kaybına olanak vermektedir. Ayrıca bu diyet ile 1 hafta da 1 bedene kadar bölgesel yağ kaybı ile incelme sağlanmaktadır.

evde ek iş