info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Şekersiz tatlı tarifi

TATLI KAÇAMAKLAR

Ayın ilk günü, pazartesi günleri ya bugün diyete başlayıp birkaç gün sonrasında tatlı krizleri yaşayarak diyetinizi erteleyen kişi iseniz tatlı krizlerinize çare olacak, şekersiz tatlı tarifi ile diyetinizde zor günleri aşabilirsiniz. Hemen hemen marketlerin hepsinde yer alan pişirilebilen tatlandırıcılar ile yağı azaltılmış kakao veya meyve aromaları eşliğinde sütlü tatlılar yapabilirsiniz. Sütlü tatlılar, hamur işleri ve yağ oranı yüksek kremalı tatlılar içinde en masumlarıdır diyebiliriz. Diyetinize bağlı olarak yağ oranı azaltılmış süt ya da light ürünler kullanabilirsiniz. Eğer içeceklerinizi şekerli içen biri iseniz şeker miktarını zamanla azaltma yöntemi kullanabilir ya da tek sefer de şekersiz bir içimle şekersiz çayın ya da kahvenin tadını sevmeye başlayabilirsiniz. Bu süreci gene tatlandırıcılar ile atlatabilmeniz de mümkündür. Sağlık açısından tartışılma konusu olmasından ötürü bu durumu diyetisyeninize ya da besin uzmanınıza danışabilirsiniz.

Şekersiz tatlı tarifi

Eğer aklınızdan pasta ya da çikolatalı sufleyi çıkartamıyorsanız, şekersiz tatlı tarifi için deneme yanılma yöntemiyle kendinize kremalı tatlılar hatta sufle bile yapabilirsiniz. Un yerine kepek kullanabileceğiniz, şeker yerine tatlandırıcı kullanarak kekler yapabilirsiniz. Eğer krema kullanmak istiyorsanız tatlı lor, labne peynir hatta yoğurt kullanabilirsiniz. Birçoğu diyetinizde tek başına yiyebileceğiniz ya da listenizde var olan gıdalar olduğu için beslenme uzmanınıza danışarak tatlı isteğinizi yiyerek geçirebilirsiniz.

Tatlı krizleri için bir başka seçenek ise, o an birkaç tane badem ya da fındık yiyerek kan şekerinizi istenilen seviyeye getirilebilmesidir. Ancak istek burada tatlıyı yemek ise, mutlaka şekersiz tatlı tarifi kullanılmalıdır ve ilerde olabilecek kaçamaklara engel olunmalıdır. Diyetinizde elbet kaçamaklarınız olacaktır. Ancak bunu en alt seviyede tutmak ve kaçamakları bir tatlıyı yaparken kullanmak diyetiniz için daha uygun olacaktır. Örneğin mikrodalgada hazırlayabileceğiniz bir şekersiz sufle için tek bir kare bitter çikolata kullanabilirsiniz ya da kendinize bir sıcak çikolata hazırlayabilirsiniz. Evinizde mikrodalga fırınınız var ise, un kullanmadan yapabileceğiniz kekleri daha rahat yapabilirsiniz. Buğday kepeği, yulaf kepeği kullanarak normal kek tarifini biraz değiştirip daha az lezzetli ancak iştahınızı köreltmenize yardımcı olabilecek tatlıların tariflerini bulmanız mümkündür.

Etiketler:
evde ek iş