info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sık Söylenen Diyet Yalanları

Sık söylenen diyet yalanları kadınlar diyet yaparken hiç yalan söylemedim derken bile yalan söylemektedirler. Daha zayıf ve fit bir görünüme sahip olmak her kadının arzusu ve neredeyse tüm kadınların az 5 kilo fazlaları var. Hal böyleyken yılın yarısını diyet yaparak geçirmektedirler. Ancak diyetler ne kadar uygulanır yada programa koşulsuz uygulanıyor mu buda ayrı bir gerçek.

Sık Söylenen Diyet Yalanları

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar yılda diyet ile ilgili 400 yalan söylüyor. En sık söylenen yalan ise sadece küçük bir parçaydı kelimesidir. En sık söylenen yalan söylenen besin ise tatlılar. Ekmek, peynir ve kızartmalar da sıralamanın içindedir. Kadınların yalanları arasında hiç fast foot yemedikleri, özel ev toplantılarında küçücük bir kurabiye yedikleri gibi yalanlara çok sık başvuruyorlar. Senede bir kaç girişilen diyetler hayatlarına devamlı müdahale eden bir sistemin içinde gibi hissettikleri için yalanlara başvurmaktadırlar. İşte bu yalanlardan en sık karşılaşılanları;

Küçük Bir Porsiyondu

Size küçük gibi görünen o porsiyon verdiğiniz tüm emeği yok etmenize neden olur. Söylediğiniz yalana sadece etrafınızdakiler inanır ama vücudunuz buna asla inanmaz ve o küçük porsiyondan aldığınız şeker ve karbonhidratı fazla yağ olarak depolar. Tükettiğiniz gıdanın küçük olması düşük kalorili olmasına neden olmaz. Tatlı ve kızartmalar ne kadar küçük olursa olsun ana öğün kalorileri ile eşittir. Küçük bir porsiyondan 200 kalori alabilecek olmanızı unutmayın.

Akşam Hiç Bir Şey Yemedim

Öğlenleri fazla kaçırılan yemek üstüne vicdan yaparak akşam hiç bir şey yemedim denilir fakat akşam ana öğünü yerine atıştırılan ufak tefek şeyler toplamda 500 kaloriye ulaşır. Akşam hiç bir şey yememek yapılan yanlışlardan biridir. Aç olduğunuz için düşen kan şekeriniz yüzünden metabolizmanız çalışmaz. Öğlen çok yenildiği takdirde akşam yoğurt-salata süt ve yulaf daha iyi bir seçenek olabilir.

İkram Edilenleri Kabul Etme

Toplantı esnasında masa da bulunan iki küçük kurabiye, arkadaşımın ikram ettiği çikolata, arabada yediğim ufak şekerlemeler kaçamaz sayılmaz diye önce kendinizi sonra karşınızdakini kandırmaya çalışırsınız ama iş hiçte öyle değildir. Oturup yemediğimiz şeyleri yemiş saymamak gibi bir özellik taşımaktayız. Unutmayın ki o gün içinde saymadığınız her besin size kilo olarak geri dönmektedir.

Öğün Atlamak

Bir kere öğün atlamaktan bir şey olmaz tamamen yanlış bilinen bir yalandır. Peki atladığınız öğünden sonraki öğünlerde ne kadar yemek yediğinizi düşündünüz mü. Vücudunuz açken yetersiz enerji dolayısı ile yağ yakmanız neredeyse imkansızdır. Bu sebeple ne olursa olsun pratik şeyler ile de olsa o öğünü muhakkak yapın. Bir çok kadın yeme alışkanlığına dair yalanlar söylemektedir. Bu durumda kilo vermeyi güçleştirmektedir. Bunun için diyet günlüğü tutmak sağlıklı kilo vermede yardımcı olabilir.

evde ek iş