info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Sipariş Sözleşmesi

Madde: 1 Taraflar ve Konu:

Bu sözleşme Form Beslenme telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya Form Beslenme’ye ait www.formbeslenme.com internet sitesinden elektronik ortamda gıda maddeleri satın alan kişi (bundan böyle ALICI olarak anılacaktır) ile ‘‘Levent Mah.Levent Cad.Yenisülün Sokak No:14 1.Levent-Beşiktaş-İstanbul’’ adresinde bulunan satıcı Form Beslenme ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Dış Tic.Ltd.Şti. (bundan böyle FORM BESLENME olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan ürün satışı ve teslimi koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerini saptanmaktadır.
Alıcı, Form Beslenme ’nin isim, unvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri, internet sitesinde yayınlanan yemek paketlerinin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat koşulları, sözleşmenin süresi ve satışa konu paket ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına veya telefonla iletişime uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri kayıt altına alınan telefon görüşmesinde veya elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini kabul ve beyan eder. Form Beslenme’nin telefon kayıtları, www.formbeslenme.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde: 2 Sözleşme Tarihi ve Yürürlüğü:

Alıcı siparişlerini Form Beslenme telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya www.formbeslenme.com web sitesine kayıt yaparak elektronik ortamda gerçekleştirir. Sözleşme tarihi, Alıcı’nın sipariş verdiği tarihtir. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için Alıcı’nın sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır. Sözleşme, Form Beslenme’nin sözleşmeye konu son günlük öğünü sözleşme koşullarında teslimi ile kendiliğinden sona erer.

Madde: 3 Gıda Ürünleri Beslenme Planları:

Form Beslenme, kilo vermek veya sağlıklı beslenmek isteyenlere menü isim kilo verme veya forma girme menülerinde 1200 kalori: the light one, 1400 kalori: the light two, 1600 kalori: Special light one,1800 kalori: special light two, 2000 kalori: special light theree. Kilo alma, Sporcu beslenmesi, Vejeteryan, Glütensiz beslenme planları ve detox içecek menüler doğrultusunda hazırladığı standart gıda paketlerini (Ürün) müşterilerinin adreslerine teslim ederek kilo vermelerine veya sağlıklı beslenmelerine yardımcı olmaktadır.
Form Beslenme günlük kalori, karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları Alıcı tarafından, Alıcı’nın belirlediği hedef (kilo vermek, sağlıklı beslenmek) doğrultusunda seçilen beslenme planı ve kalori paketine göre hesaplanmış günlük menüler oluşturarak Alıcı’nın adresine günlük paketler halinde teslim edecektir. Ürünlerin kalori değerleri, +/- 100 kaloriyi geçmemek üzere değişiklik gösterebilir.
Alıcı, siparişinin oluşturulmasında telefonla veya elektronik ortamda hedefleri, beslenme tercihleri, boy, kilo, yaş gibi özellikleri hakkında Form Beslenme’ye bilgiler verir ve önerilerini alır; ancak hangi standart Form Beslenme paketi siparişinde bulunacağına ve hangi öğünleri tercih ettiğine Alıcı karar verir.
Besin kalori değerleri Form Beslenme diyetisyenleri ve gıda mühendisleri tarafından organize edilen Form Besleneme menüleri hastalık, alerji gibi kişisel sağlık sorunları göz önünde bulundurulmadan hazırlandığından, Alıcı’nın bu gibi durumlarda sipariş vermeden önce doktoruna danışması gerekir. Form Beslenme, Alıcı’nın hastalık veya gıda alerjisi gibi nedenlerle karşılaşılabileceği sağlık problemlerinden ve belirlediği hedefe ulaşamamasından sorumlu değildir.
Alıcı, Form Beslenme diyetisyenlerinin günlük menülerini organize edilmesinde yol göstericilik yaptığını, Form Beslenme diyetisyenleri ile web sitesi üzerinden, yüz yüze, e-mail yoluyla veya telefonla yaptığı görüşmelerin özel sağlık sorunlarının göz önünde bulundurulmadığı genel tavsiyeler mahiyetinde olduğunu, özel sağlık sorunlarının bulunması durumunda bu görüşmelerle yetinmeyip diyetisyeni veya doktoruna danışması gerektiğini bildiğini beyan eder.
Form Beslenme beslenme planları aşağıdaki öğün alternatifleri ile servis edilmektedir.
Tam günlük program (Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, 3 ara öğün şeklinde 6 öğün olarak servis eder)

Madde: 4 Ödeme Koşulları:

Ürün bedeli, Alıcı’nın seçtiği beslenme planına, kalori paketine, öğün alternatifine ve satın alınan öğün gün sayısına göre sözleşme tarihinde Form Beslenme ’nin www.formbeslenme.com internet sitesinde ilan edilen/Form Beslenme telefon hattı üzerinden bildirilen bedeldir.
Form Beslenme ürün fiyatlarını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Alıcının sözleşmenin sona ermesinden sonra yeniden siparişte bulunması halinde güncel tarife geçerli olacaktır.
Bedel, sadece günlük paketlerdeki gıda ürünleri, çatal, bıçak ve bunların teslimi içindir.
Ödemeler kredi kartı, havale veya Form Besleneme ’nin takdirine göre belirlediği ve değiştirme, yenilerini ekleme hakkını saklı tuttuğu yemek kartları ile yapılır.

Madde: 5 Ürünlerin Teslimi:

Form Beslenme paketleri İstanbul İli sınırları dâhilinde, ürün teslimine, ürün bedellerinin tam olarak ödemesini takip eden 2 iş gününden sonra başlanır.
Form Beslenme, yapılan tüm düzenlemeleri ve sipariş işlemi bilgilerini Alıcı’ya e-posta yolu ile iletecektir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı, Form Beslenme’nin sistemde yapılan düzenlemeler ve sipariş bilgileriyle ilgi olarak e-posta yoluyla yapacağı bildirimleri kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmekle sorumludur.
Teslimatlar, Alıcı tarafından tercih edilen 07.30-08.30, 08.30-09.30, 09.30-10.30 arasındaki 3 farklı saat diliminden birinde, günde bir defa olacak şekilde, Yılbaşı, pazar günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir. Form Beslenme, 2 iş günü öncesinden müşterilerine haber vermek koşuluyla üretim birimlerinin bakımı gibi zorunlu nedenlerle bazı günlerde servis vermeme hakkına sahiptir. Yoğun kar yağışı gibi mevsimsel koşulların ulaşımı aksatması halinde de Form Beslenme’ nin teslimatı bu durumun ortadan kalkması tarihine kadar ertelemeye hakkı bulunmaktadır. Alıcı, bu gibi nedenlerle herhangi bir talepte ve şikâyette bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.
Form Beslenme; günlük öğünlerin tamamını, Alıcı tarafından elektronik ortamda veya telefonla bildirilen saat diliminde, tek bir taşıma kutusu içerisinde irsaliye ile imza karşılığında teslimle yükümlüdür. Alıcı, irsaliyesini imzalamakla paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir. Eksik öğün/ler olması halinde, kuryeye tutanak tutturulması şarttır.
Kurye, Alıcı’nın belirlediği zaman diliminde ve adreste Alıcı’ya veya Alıcı’nın paketi teslim almaya yetkili kıldığı kişiye ulaşamazsa, 5 dakikalık bekleme süresinden sonra paketi Form Beslenme mutfağına geri götürecektir. Alıcı’nın teslimat adresinde hazır bulunmaması nedeniyle Form Beslenme ’ye iade edilen paketler, söz konusu gün içinde saat 18.00’a kadar Alıcı’nın kendi imkânlarıyla teslim almasına hazır halde Form Beslenme mutfağında sağlıklı koşullarda muhafaza edilir. Form Beslenme, bu süre içerisinde alınmayan paketlerin muhafazasından sorumlu değildir. Alıcı, bu gibi durumlarda paketi almış kabul edileceğini ve Form Beslenme’den bundan ötürü hiç bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.
Alıcı, teslimattaki olası gecikmeleri, teslimat saat diliminin bitmesini takiben en geç 30 dk. içerisinde Form Beslenme’ye bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde Form Beslenme teslimdeki gecikmeden sorumlu olmayacaktır.
Trafik kazası veya trafikteki aşırı yoğunluklar gibi elde olmayan nedenlerle paketin tesliminde gecikme olması halinde Alıcı dilerse teslimatın teslimat bölgesi dâhilinde istediği başka bir adrese gerçekleştirilmesini talep edebilir. Ancak gecikmenin 2 saati aşması durumunda Alıcı, en geç 1 yıl içerisinde dilediği bir günde kullanmak üzere o günkü teslimatı erteleyebilir.
Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde Alıcı bu durumu Form Beslenme ’ye siparişi sırasında bildirmek durumundadır. Fatura, ilk teslimatta ürün paketi ile birlikte gönderilecektir.
Paketlerde ürün eksiği olması, paketin ezik veya ambalajların açık olması gibi herhangi bir sorunla karşılaşması halinde Alıcı, kuryeye mutlaka bu hususta tutanak tutturmakla yükümlüdür. Paketin tesliminden sonra fark edilebilen sorunlar, Alıcı tarafından aynı gün içinde en geç saat 18.00’e kadar Form Beslenme’nın 0212 324 66 00 Hizmet Hattına bildirmeli ve Alıcı kendi imkânlarıyla ya da müteakip gün gelen kurye ile sorunlu ürünü Form Beslenme mutfağına geri yollamalıdır. Bu gibi durumlarda yapılacak incelemede üründeki sorunun Form Beslenme’den kaynaklandığının tespiti halinde, öncelikle imkân dâhilindeyse aynı gün yeni bir ürün paketi Alıcı’ya servis alanı dâhilinde dilediği bir adreste teslim edilecek, bunun mümkün olmaması durumunda ise, Alıcı, günlük paket hakkını 1 sene içerisinde dilediği herhangi bir günde kullanabilecektir.

Madde: 6 Ürünlerin Muhafazası ve Tüketimi:

Form Beslenme ürünleri sağlıklı ve özel sağlık koşullarında, koruyucu katkı maddeleri kullanılmadan günlük taze gıdalar kullanılarak hazırlanıp bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenir. Soğuk zincir ile teslim edilen Form Beslenme yemeklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı ürün öğünlerini buzdolabında muhafaza etmek, talimatlarına uygun olarak ısıtmak ve teslim aldığı kutunun üzerinde yazan tarihte tüketmek durumundadır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan Form Beslenme sorumlu değildir.

Madde: 7 Kullanımım Ertelenmesi, Hakkın Devri, Adres Değişikliği:

Gıda maddelerinin düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın konut veya işyerine götürülerek teslimine ilişkin olan bu sözleşmeden cayılması, hukuki düzenlemeler gereğince mümkün değildir.
Ancak Form Beslenme, Alıcı’nın satın aldığı paketin kullanımını erteleme talebine, en az 2 işgünü öncesinden haber vermesi ve en geç iş bu sözleşmenin olağan sona erme süresini takip eden 12 ay içinde kullanması şartıyla onay verebilir. Kullanımı Form Beslenme’nin onayıyla ertelenen paketlere devam edilebilmesi için Alıcı’nın talebini 2 iş günü öncesinden en geç saat 16.30’a kadar Form Beslenme’ye bildirerek onay alması zorunludur.
Alıcı, en az bir iş günü öncesinde saat 16.30’a kadar bildirmesi halinde, Form Beslenme teslimat sınırları dâhilinde teslimat adresinde ve/veya teslim saatinde değişik yapabilir. Alıcı, en az iki işgünü öncesinden saat 16.30’a kadar yazılı olarak bildirerek satın aldığı paketin bakiyesini Form Beslenme dağıtım ağı kapsamında başkalarına devredebilir.
Alıcı bu gibi taleplerini, Form Beslenme Müşteri Hizmet Hattından telefon ile ya da www.formbeslenme.com web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda yapacak ve onay alacaktır.
Alıcı, e-posta yolu ile ilettiği taleplerine 30 dk. içerisinde yanıt almaması halinde, e-postanın teknik bir aksaklıktan dolayı Form Beslenme’ye ulaşmamış olması ihtimalinden ötürü, talebini Form Beslenme’nın 0212 324 66 00 Hizmet Hattından Müşteri Temsilcilerine iletmelidir. Form Beslenme teknik sebeplerle eline ulaşmayan Alıcı taleplerinin karşılanmasından sorumlu değildir.

Madde: 8 Sözleşmenin Feshi:

Alıcı, ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi haklı nedeni olmaksızın tek yanlı olarak feshetmesi halinde Form Beslenme’den hiç bir talepte bulunmayacağını, teslim almaktan vazgeçtiği/imtina ettiği veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshettiği için teslim edilmeyen ürün bedellerinin kısmen dahi olsa iadesini istemeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

Madde: 9 Sözleşme Değişiklikleri:

Form Beslenme, sözleşme şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu gibi bir durumda, değişikliklerin tümü web sitesinde yayınlanacak ve değişikliklerden sonra yapılacak sipariş ve alımlar bakımından geçerli olacaktır.

Madde: 10 Gizlilik:

Form Beslenme, iş bu sözleşme kapsamında Alıcı hakkında edindiği hiç bir bilgiyi hiç bir kişi ve kurumla paylaşmayacağını ve iş bu sözleşmeyle üstlendiği edimleri ifa kapsamının dışında kullanmayacağını taahhüt eder. Alıcı’nın ödeme yaparken işlemin yapıldığı bankaya ulaştırılmakta ve provizyon alınmakta kullanılan kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde Form Beslenme tarafından kaydedilmemektedir.

Madde: 11 Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkemeler:

Bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıkların hallinde Form Beslenme’ nin bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dâhil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri, İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Madde: 12 İletişim ve Bilgilendirme:

Bu sözleşme ile sistemimiz üzerinden yaptığınız işlemlerde ve Form Beslenme’yi ilgilendiren pazarlama amaçlı, sizi ilgilendireceğini düşündüğümüz bilgileri sistem üzerinden ileti veya e-posta yoluyla gönderimi kabul edilmiştir. Form Beslenme’yi ilgilendiren pazarlama amaçlı ve sizi ilgilendireceğini düşündüğümüz bilgilerin sistem üzerinden ileti veya e-posta yoluyla gönderimi tarafınıza yapılacaktır.

evde ek iş