info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Siyah Üzüm Her Derde Deva

Siyah Üzüm Her Derde Deva

Kara üzüm diye de bildiğimiz siyah üzümün faydaları oldukça fazla. Uzmanlar tarafından kuru ve yaş olarak bol bol tüketilmesi öneriliyor ve faydaları saymakla bitirilemiyor. İçindeki demir sayesinde birçok hastalık için şifa görevi görmektedir. Migren, hazımsızlık, demir eksikliği ve kabızlığa kadar faydalı olan siyah üzüm yumurtalıklardaki kist oluşumunu önler. Yapılan araştırmalar siyah üzümün kadınlarda adet düzensizliği, kısırlık, düşük ile sonuçlanan hamilelikler gibi sorunlara sebep olan, yumurtalıklar kist oluşumunu tedavi etme sürecinde etkili olduğunu ortaya koydu. Siyah üzüm, güzellik reçetelerinde de yer alan gerçek bir beyin kaynağı ve zayıflamak için yapılan diyetlerin ana besin maddesidir. Siyah üzüm, aynı aspirin gibi kanı sulandırıcı etkide olduğundan koroner kalp rahatsızlıklarına karşı insanları korumada etkilidir.

Siyah Üzüm Vitaminleri

Siyah üzümün kabuğunda yer alan ve fitoaleksin grubu bileşenlerden biri olan resveratrol vücutta kanser hastalıklarını önlemeye yardımcıdır. Karaciğer hastalıkları ve anemi tedavisinde de oldukça faydalıdır. Siyah üzüm, içermiş olduğu meyve asitleri ve lifli olan yapısından ötürü mideye rahatsızlık vermeden böbrek ve bağırsak sisteminin düzenli çalışmasını sağlayarak kan temizlenmesi için de etkili olmaktadır. Siyah üzüm, vücuttaki yağları eritmeyi sağlar. Vücudunuzu yakalanacağı virüslere karşın korumada oldukça etkilidir. Siyah üzümünün, kabuğu ve çekirdeği bağırsaklarınızın metabolizmasını harekete geçirir. Cildinizin tazeliğini korur ve temiz görünmesini sağlar. Ara öğünlerde yiyeceğiniz bir salkım siyah üzüm ya da içeceğiniz taze sıkılmış 1 bardak siyah üzüm suyu vücudunuzu ve beyninizin hücrelerini zinde tutar.

Bir kilo siyah üzüm, bin gram 150 gram süt, 390 gram et, 300 gram beyaz ekmek ve 1200 gram patates eş değere sahiptir. Siyah üzüm amino asitler, B1 ve B2 vitamini, mineraller, magnezyum, potasyum ve demir içermesi sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirir. İçermiş olduğu bioflavonoidler sebebiyle C vitaminin aktivitesini çoğaltmayı sağlar. Siyah üzüm magnezyum içerdiği için insan gücünü arttırmaya yarar. Alerji ve kireçlenme rahatsızlıklarında iltihap oluşmasını engellemektedir. Siyah üzüm gözlerimizin sağlığını korumaya yarayan besinler içermektedir ve görme yeteneğini geliştirmektedir. Saçlarımızın sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumaktadır.

evde ek iş