info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Spor ile kilo vermek mümkün mü?

SPORLA KISA VADEDE HIZLI KİLO VERİN

Fazla kilolarınızdan kurtulmak, ideal kiloya ulaşmak ve sağlıklı olmak istiyorsanız, bilmeniz gerekir ki; kaç kilo fazlalığınız olduğundan daha önemlisi vücudunuzdaki yağ oranıdır. Çoğu kişi aç kalarak yahut rejim ile yediklerine dikkat ederek kısa sürede kilo vermeye başlar ama sonrasında yine çok kısa sürede verdiği kiloyu tekrar geri alır. Az yemekle veya aç kalmakla vücuttaki yağlar erimez. Dolayısıyla vücudun kas ve yağ dengesi sağlanmadığı için, sağlıklı bir şekilde zayıflama mümkün olmaz. Vücudunuzdaki yağların erimesi ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak için spor ile kilo vermek gerekir.

Spor ile kilo vermek mümkün mü?

Kilo vermek için en etkili yöntem; diyet ve sporun bir arada yapılmasıdır. Diyet ile kilo verirken, spor ile vücudunuzdaki yağlar yakılır ve vücudunuz forma girer. Spor yaparken, kişinin vücudu endorfin salgılar, mutluluk veren bu salgı ile kilo vermeye bağlı olarak az yemekten dolayı oluşan stresten kurtulursunuz. Hem ruhen, hem bedenen kendinizi daha iyi hissedersiniz. Spor ile vücudunuzun, direncinizin ve enerjinizin farkına varırsınız. Metabolizmanız daha hızlı çalışır, vücudunuz sıkılaşır, yağlar erir ve kaslarınız gelişir. Kilo kaybına bağlı olarak vücutta sarkmalar oluşmaz. Spor ile daha hızlı ve sağlıklı zayıflamak mümkün olur. Spor ile kilo vermek isteyenler öncelikle düşük yoğunlukta egzersizler yapmalı ve bu yoğunluk gün gün arttırılmalıdır. Spor yaparak vücuttaki yağı daha hızlı yakmak için doğru egzersizi seçmek çok önemlidir. Günlük yarım saat hızlı tempoda yürümek ya da hafif şekilde koşmak yağların yakılmasında son derece etkilidir. Yürümekle birlikte bisiklet sürmek, ip atlamak ve yüzmek gibi vücudun tamamını çalıştıran egzersizler de kilo verimini hızlandırır.

Spor yapmaktan amacınız; sağlığı korumak ve sağlıklı olarak kilo vermeyi sağlamak olmalıdır. Düzenli olarak yürümek yahut belli ısınma egzersizlerini evde yapmak bile yağ dokularının azalmasına neden olur. Spor ile kilo vermek için aynı zamanda yiyeceklerinize de dikkat etmeniz gerekir. Su içmeyi arttırmalı, tuzu azaltmalı, yavaş yemeye özen göstermeli, katı yağlardan uzak durmalı ve yağ yakıcı besinleri yemeye gayret etmelisiniz. Böylelikle spor ile kısa sürede daha hızlı zayıflamanız ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanız mümkün olur.

evde ek iş