info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Spor yaparak nasıl zayıflarım?

SPOR YAP FORMDA KAL

Spor yapmanın önemi özellikle diyet sürecinde oldukça etkilidir. Spor yaparak hem daha hızlı kilo verebilir hem de kilo verme sürecinde vücutta oluşabilecek sarkma gibi deformasyon problemlerini de önlemiş olursunuz. Spor yaparak nasıl zayıflarım diye merak eden bir kişiye öncelikle sadece spor yapması değil bunun yanında sağlıklı bir beslenme programı uygulaması da tavsiye edilmektedir. Sporun her türlüsü yararlıdır ancak burada uygulanması gereken tek şart; yaş ve fiziğe uygun bir spor yapılması gerektiğidir. 25 yaşındaki bir kişinin yapacağı sporla 65 yaşındaki kişinin yapacağı spor aynı olmamalıdır. Daha önceden spor geçmişi olanlar yaşları kaç olursa olsun zorlanmayabilirler ancak spor geçmişi olmayanların dikkatli olması gerekir.

Zayıflama sürecinde spor yaparken elbette olimpik yarışlara katılacak düzeyde aktiviteler yapmanız gerekmemektedir. Spor yaparak nasıl zayıflarım diye soranların öncelikle gün içinde daha fazla hareket etmeye elverişli uğraşlar bulmaları yararlı olabilir. Örneğin asansör yerine merdiven kullanmak, daha fazla yürüyüş yapmak bu hareketlenme sürecinin faydalı yöntemleridir. Bunlara ek olarak haftada 3 ya da 4 gün düzenli ve tempolu yürüyüş ve akabinde koşu yapılması son derece etkili bir zayıflama yöntemidir. Pilates ve dans da spor yaparak zayıflama yöntemleri arasında oldukça tercih edilmektedir. Özellikle oryantal ve zumba dansları son zamanlarda oldukça popüler zayıflatan dans türleridir. Bunun yanı sıra aerobik dersleri de yararlıdır.

Zayıflarken spor yapmak her zaman daha eğlencelidir, böylelikle yediklerinize içtiklerinize de ekstra özen göstermeniz kolay bir hale gelir. Spor yaparak nasıl zayıflarım sorusuna verilecek en güzel yanıt yürüyüş, koşu ve kardiyo yapmaktır. Evinize yakın bir spor salonuna yazılabilir ve spor hocası eşliğinde sizin yaşınıza, cinsiyetinize ve vücut ağırlığınıza uygun bir kardiyo programı yazılır. Buna ek olarak yavaş yavaş kaslarınızı güçlendirecek ağırlık çalışmalarına da başlayabilir ve vücudunuzun daha hızlı sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Yüzme havuzu varsa, ayrıca 35 dakika da tempolu bir yüzme ile kısa zamanda hem fit hem sıkı hem de atletik bir vücuda sahip olabilir ve fazla kilolarınızı da üzerinizden atmış olursunuz.

evde ek iş