info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Spor Yapmadan Kilo Nasıl Verilir?

Spor yapmadan kilo nasıl verilir sağlıklı beslenen herkes spor yapmadan kilo verebilir. Egzersiz çoğu zaman zor gelebilir kısıtlı zamanlar içinde ne evde nede salonlara gitmek oldukça zordur. Bu sebeple sadece diyet yaparak kilo vermek daha kolaydır. Zayıflamak ve formda kalmak için önce diyet sonrası sağlıklı beslenme kuralları ideal kiloya kavuşmak için yeterlidir.

Spor Yapmadan Kilo Nasıl Verilir?

Özellikle çalışan kişiler spor gibi zaman gerektiren bir aktiviteye çoğu kez sıcak bakmamaktadır. Zaten günlük yaşamda oldukça zaman alıcı şeylerle uğraştıkları için zaman kaybı gördüklerinden sadece diyet yaparak zayıflamak isterler. Bu konuda kafaları karışıktır sadece diyet yaparak kilo verilir mi evet spor yapmadan sadece diyet ile de kilo verilir. Günlük olarak aldığınız kalori ve yaktığınız kaloriye dikkat ederek sağlıklı besinler tüketerek ve bol su içerek kilo verilir. Diyetisyen eşliğinde yapacağınız diyet hem daha sağlıklı hemde sizleri hiç yormayacak şekilde kilo verdirir. Hatta diyet yapacak zamanınız yoksa bile bu konuda Form Beslenme sizlere kapıya teslim diyet yemekleri ile işinizi daha kolay hale getirmektedir. Bunun için diyet yapmayı büyük bir iş gibi görmenize gerek yoktur. Özellikle 4 kata kadar asansör kullanmamayı tercih edin. Merdiven karın,basen, bacak ve kalçalarınızda bulunan fazla yağları yakacak en güzel egzersizdir. Mikro dalga fırında yemeğiniz ısınırken tezgaha ellerinizi koyarak 3 dakika içinde şınav çekmek ve bunu rutine bindirmek bile işinizi kolaylaştıracaktır. Spor yapmadan kilo vermenin yollarına göz atalım;

Su Tüketimi

Diyetisyenlerin tavsiyesi olan kış aylarında 2 lt yaz aylarında 3 lt su tüketimi spor yapmadan kilo vermek isteyenler için mutlaka dikkate alınması gereken bir durum. Su yağ yakmasa da açlık süresini uzatarak tok tutma özelliğine sahiptir.

Tartı İle Dost Olun

Tartıya çıkmak çoğu kişiyi üzen ve moralini bozan bir durumdur. Fakat tartıdaki fazla kilolarınızı görüp kendinize bir hedef belirleyerek tartıyla arkadaş olarak daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Uyku Düzeni

Spor yapmadan diyet ile zayıflama döneminde sağlıklı beslenme kadar en az uyku düzeni de oldukça önemli. Çocuk ve yetişkinlerin uyku süreleri 7 ile 8 saat arasında olmalıdır. Gece uyku esnasında bile kalori harcanabileceğini unutmayın. En geç 23:00 da yatağa girmiş olun.

Yeşil çay

Kahve veya siyah yerine yeşil çayı tercih ederek daha hızlı kilo verebilir. Antioksidan bakımından zengin olan yeşil çay detoks etkisi yaratır. İştah kapatıcı özelliği sayesinde kilo verdirir.

Az ve Sık Yemek Tüketin

Günde altı öğün yaparak sağlıklı kilo verebilirsiniz. 3 ana 3 ara öğün ile kilo vermek daha kolay hale gelecektir. Aç kalarak kilo asla verilmez.

Ara Öğün Atıştırmalıkları

Ara öğün atıştırmalıklar dışarıda dahi olsanız yanınıza badem,ceviz,kuru kayısı türünden pratik şeylerle ara öğünlerinizi halledebilirsiniz.

evde ek iş