info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Su içiyorum kilo alıyorum?

KİLO ALMANIN NEDENLERİ

Bazı insanlar düzenli olarak spor ve diyet yaptıkları halde bir türlü istedikleri kiloya inemezler. Hatta bazı durumlarda daha fazla kilo artışı olduğu da gözlemlenebilir. Bunun türlü nedenleri olabilir. Öncelikle su içiyorum kilo alıyorum diyen bir kişi mutlaka bir diyetisyene görünmelidir. Diyetisyen ya da beslenme uzmanları, kilo artışı gözlemlenen ve bu kiloyu veremeyen kişiler üzerinde oldukça yararlı görüşler bildirmektedirler. Bazı durumlarda kilo almanın nedeni sadece yemek yeme olmayabilir. Hormonal bazı durumlar da kilo almaya sebep olurlar. Bu yüzden konusunda uzman bir doktor ile iletişime geçilmeli ve doktorun sizi ne yapacağınız konusunda yönlendirmesi çok önemlidir.

Özellikle bilinçsiz bir kilo artışı gözlemleyen kişiler, kesinlikle kulaktan duyma diyet ve zayıflama yöntemleri uygulamamalıdırlar. Su içiyorum kilo alıyorum diye yakınan kişiler asıl sorunun metabolizmaları ile ilgili bir durum olabileceğini de göz önünde bulundurmalıdırlar. Su içmek elbette kilo aldırmaz hatta su içmenin kilo vermedeki önemi de yadsınamaz. Bununla birlikte rutin olarak aynı öğünleri ve aynı besin maddelerini tüketiyorsanız, hareketten uzak bir diyet süreci içine girmişseniz o zaman kilo vermeniz de yavaşlar. Özellikle diyet yapıp kilo verememekten şikayet eden kişiler, diyet mönülerini devamlı hareket halinde tutmalıdırlar. Doğanın sizlere sunduğu besin maddeleri o kadar çeşitlidir ve o kadar yararlıdır ki her besinden yararlanmak ve mönüleri değiştirmek, kilo vermede işe yarayan bir yöntemdir. Besinlere bolca baharat eklenmelidir.

Diyet mönüsünü değiştirmenin haricinde bazı insanların insülin direnci daha fazladır. Bu durumun tespit edilmesi sağlık açısından son derece önemlidir. Su içiyorum kilo alıyorum diyen bir kişi mutlaka şeker seviyesini kontrol ettirmelidir. Bunun tespitinden sonra kilo verdirmeye yönelik bir tedavi süreci başlatılır ve hasta belli aralıklarla doktor kontrolünden geçer. Doktorun önerilerine uyan ve doğru bir yöntem uygulayan herkes bir süre sonra kilo verememe probleminden kurtulur. Burada önemli olan nokta, kilo almak için bilinçsizce davranmamak ve şok diyetlere yönelmemek. Şok diyetler sizlerin daha fazla kilo almanıza sebep olabilir ve işin içinden çıkılması zor durumlar yaratabilir.

Etiketler:
evde ek iş