info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Tarçınlı Süt Ne işe Yarar? Tarçınlı Süt Tarifi?

Tarçınlı süt ne işe yarar ile başlayalım göbek ve basen yağlarından kurtulmak ve tatlı krizleri ile baş etmek istiyorsanız tarçınlı süt bu konuda tam bir mucize. Etkisi Bilimsel olarak kanıtlanmış kullanan herkesin olumlu sonuçlar aldığı harika bir karışım. Yağlarınızdan kurtulurken damat tadınızı bozmadan severek içebileceğiniz bir tarif.

Tarçınlı Süt Ne işe Yarar?

Fazla kilolardan ve inatçı göbek yağlarından kurtulmak için tarçınlı süt tam bir mucize.  Araştırmalar gösteriyor ki günde iki bardak yarım yağlı yada yağsız süt içerinde bol miktarda bulunan kalsiyum yağları eritmeden oldukça etkili. Kan şekerinin düştüğü ikindi ve gece saatleri bir bardak tarçınlı süt sizi bu sıkıntıdan kurtararak kilo vermenizi sağlıyor. Bunun için ister esmer ister beyaz olsun şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmanız şart. Şeker karın ve basen bölgesini yağlandıran en önemli zararlılardan biridir. Vitamin, mineral ve kalsiyum bakımından oldukça zengin olan süt kemik yapısını güçlendirmek, tansiyon dengelemek, sağlıklı gelişim ve zayıflamak gibi bir çok hayati olayda oldukça etkilidir.

Yeni yeni ortaya çıkan araştırmalar sonucu günde iki bardak tarçınlı süt ile zayıflamak oldukça kolay. Diyet listelerinize ekleyeceğiniz bu mucize içecek size zayıf olmanın güzelliklerini yaşatmaktadır. Doğduğumuz günden itibaren anne sütü ile başlayan gereksinim yaşlılık dönemine kadar hayatımızın en temel besinidir. Yaşam için gerekli olan yağ, karbonhidrat ve protein bakımından oldukça zengin olan en değerli besinlerden biridir. Sütün %85 e yakını sudan oluşuyor. Bebeklik dönemlerinde anne sütü ile beslenen bir bebeğin su gereksinimi anne sütü karşılanmasının sebebi de budur zaten.

Süt İçimine Dikkat Etmesi Gerekenler

Gece yatmadan 2 saat önce bir bardak ılık tarçınlı süt sabah aç olmadan uyanmanızı sağlayacaktır. Kan şekerinin sabah düşmesinden kaynaklanan durumdan dolayı sabahları çok aç şekilde uyanılmaktadır.

  • Gaz problemi ve şişkinliği olanlar
  • Reflü hastalığı olanlar
  • Laktoz alerjisi olanlar
  • Böbrek taşı olanlar
  • Protein alımı kısıtlı olanlar

Süt bölgesel yağ yakımında 3 dengeyi içerisinde barındırıyor. Kan şeker dengesi, protein ve kalsiyum alımı ile zayıflamayı sağlıyor. Protein eksiği olan diyet listelerinde kilo vermek zorlaştığı gibi ilerleyen dönemlerde kemik kayıplarının da çok olmasına neden oluyor.

Tarçınlı Süt Tarifi?

Metabolizmada  sorun yoksa günde 2 bardak tarçınlı süt ayda 4 kiloya kadar kilo kaybına neden oluyor.  Metabolizma iyi çalışmıyor olsa bile daha az olsa da illa kilo verdiriyor. Metobolik sendrom kadınlarda kollarda kalınlaşma ve göbek bölgesinde yağlanmaya sebep oluyor. Bunun nedeni de insilün dengesinin bozulması çevresel faktör hareketsiz bir yaşam ve genetiklik durumudur.

Malzemeler

1 su bardağıyarım yağlı veya yağsız süt

yarım çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı

ister sıcak isterseniz soğuk olarak tüketebilirsiniz. Bir bardak sütün içine tarçını ekleyerek iyice karıştırın ikindi öğünü ve gece yatmadan 2 saat önce olmak üzere günde iki bardak tüketin. Düzenli uygulandığı takdirde diyet ile birlikte 1 ay içinde sonuç veren ispatlanmış bir formüldür. Tarçınlı süt şeker dengesini sağlayarak yağların yavaş yavaş yakılmasını sağlıyor böylelikle mucize bir içecek oluyor.

evde ek iş