info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Uyumadan Önce Bunları Yapın Hızlı Kilo Vermenin Tadını Çıkarın!

Uyumadan önce bunları yapın hızlı kilo vermenin tadını çıkarın en büyük hayaliniz kilo vermek ise bunu sağlayacak önerilerimiz var. Gece kilo verme sürecinde en etkili zaman dilimidir. Kilo almanın en fazla sebep olduğu alışkanlık ise gece yemek yiyerek uyumaktır. Böyle bir alışkanlığınız var ise kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Üstelik iç organlarınızı da bu alışkanlık ile tehlikeye atmaktasınız.

Uyumadan Önce Bunları Yapın Hızlı Kilo Vermenin Tadını Çıkarın!

Uyumadan önce hayatınızda alışkanlık yapmanız gereken bazı yöntemler ile fazla kilolarınız sorun olmaktan çıkmaktadır. Sağlıklı beslenen kişilerde asla kilo problemleri olmamaktadır. sağlıklı beslenme sadece yediğiniz besinleri kapsamaz yaşam tarzınız ve devamlı yapmanız gereken bazı alışkanlıklarda kazanmanız gerekiyor. Sağlıklı beslenen kişiler asla gece yemek yeme alışkanları yoktur. Kendilerine dikkat etmek için üstün bir çaba göstermezler çünkü onlar için sağlıklı olmak kendilerine yaptıkları en iyi şeydir.

Gece Yemesi Kronikleşmiş Kişilerin Özellikleri

Gece yemek yeme hastalık haline gelmiş bir sendromdur.  Sağlıklı bir yaşam için en büyük tehlikedir. Fazla kilolarla birlikte iç organ işlevlerinde bozukluklara neden olmaktadır.

  • Genellikle sabah kahvaltılarında iştah yoktur
  • İlk öğün öğle saatlerinde tüketilir
  • Akşam yemeğinden sonra tekrar bir şeyler yenilerek alınması gereken kalorinin çok üstünde yükleme yapılır
  • Gece uykuda iken uyanıp bir şeyler atıştır ılır
  • Gece yemeleri sinirlilik, gerginlik ve suçluluk hissettirir
  • Bu sendrom stres durumu ile alakalıdır üzücü olaylara bir tepkidir
  • Uykuya dalmakta güçlük çekilir gece geç saatlere kadar ayakta kalma durumu gerçekleşir
  • Gece karbonhidrat ve şeker ağırlıklı besinler ile beslenilir

Geç Saatlerde Karnınız mı Acıkıyor?

Karanlık çöktüğünde vücutta var olan bazı hormonlar yüzünden karnınız acıkmasa da bir şeyler yemek isteyebilirsiniz. Bu durumda uyumadan bir kaç saat öncesinde tarçınlı ılık bir bardak süt içmek yağ yakmanıza ve açlık hissinin oluşmasını engellemeye yardımcı olacaktır.

Sağlıklı Atıştırmalıklar

Aç karnına uyumaya çalışmak uykuya geçiş yapmanızı engelleyebilir. Kendinizi açlığa mahkum etmeden sağlıklı bir kaç atıştırmalık ile diyetinize sadık kalmayı kolaylaştırabilirsiniz. özellikle uzun zamandır gece yeme alışkanlığınız var ise hiç bir şey yemeden uyumaya çalışmak sizi ruhen çok zorlayacağı için bir kase yoğurt içine dilimlenmiş salatalık ile uyumadan iki saat önce tüketmeniz hem uykuya çabuk geçiş yapmanızı sağlayacak hemde yatağa girip zayıflayacağınız günleri hayal ederek huzurlu bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

Esneme Hareketleri

Bedeninizin deliksiz bir uyku uyuması ve zinde bir şekilde uyanması için uyku öncesi yapılacak bazı vücut esneme hareketleri ile uyku kalitenizi artıracaktır. Gece rahat ve kesintisiz uyuma için bedeninizi uykuya hazırlayarak gece uyanmalara bağlı olarak acıkma sorunları ortadan kalmaktadır.

Karanlıkta Uyumak

Uyuduğunuz odanın havalanmış ve temiz olması gerekmektedir bundan ziyade karanlık olması sağlıklı ve kaliteli bir uyku için olmazsa olmazdır. Kilo verme sürecinde hormonal dengeninde sağlıklı olması gerekmektedir. Uyuyacağınız odanın içinde zararlı ışın saçan elektronik cihazların olmaması gerekmektedir. Kalın ve koyu renk kumaşlarla yapılmış perdeler kullanın. Eski tip çalar saatlerden odanızda olsun. Bu yazılanların uygulanması beyin tarafından otomatik olarak gece olduğu sinyali verilerek iç organların dinlenmesi ve yağ yakıcı hormonların gece boyunca çalışması sağlanmalıdır. Uyumadan önce yapılması gerekenleri uygulayarak hızlı kilo vermenin tadını çıkarabilirsiniz.

evde ek iş