info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Vejetaryen Beslenme

Günümüzde vejetaryen beslenme birçok insan tarafından sağlıklı yaşam için tercih edilen bir beslenme tarzı ve yaşam şekli haline gelmiştir. Vejetaryen beslenme tarzının sağlık üzerindeki olumlu etkileri yadsınamaz. Özellikle kalp damar hastalıkları, kan bası basıncı, diyabet, obezite ve bazı kanser türlerinin ortaya çıkması vejetaryen beslenme ile daha az görülmektedir. Yalnız vejetaryen beslenen kişilerin beslenme planı çok dikkatli yapılmalıdır ve besin çeşitliliği iyi ayarlanmalıdır. Tüketilmeyen besin öğelerinin eksikliği diğer besinlerle karşılanarak tamamlanmalıdır.

Vejetaryen Beslenme

Vejetaryen Beslenme

Hiçbir hayvansal besini yemeyen vejetaryenlerin; demir, çinko, kalsiyum gibi önemli mineralleri karşılamak için bol yeşil sebze, kuruyemiş, baklagiller ve soyalı ürünleri yeterli miktarda tüketmeleri gerekmektedir. Özellikle B12 vitaminini etten alamayan veganlar et yerine soya fasulyesini tercih edip tüketmelidir.

Besin seçiminde ve bulmada yaşanılan zorluklar vejetaryen beslenmeyi zorlaştırmaktadır. Vejetaryen olarak sağlıklı beslenmek ve vücudun ihtiyacı olan bütün besin öğelerini, vejetaryen paketimizde size özel hazırlanan menülerimizle sunuyoruz.

Sağlıklı bir yaşam için tek yapmanız alanında uzman bir diyetisyenden yardım almak olacaktır. Bilinçsizce yapılan diyetler sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

evde ek iş