info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yağ Yakan Kahve Tarifi

Yağ yakan kahve tarifi ile zayıflamanın ve rahatlamanın tadını çıkarın. Son günlerde yapılan araştırmalar kahvenin abartılmadığı takdirde zayıflatıcı etkileri kanıtlanmış durumdadır. Fazla alımı kafein alımının fazlalığına neden olacağı için günde en fazla iki fincan içilmesi gerekmektedir. İçerdiği niasin, mikro elementler ve antioksidan açısından zengin olduğu için yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır.

Yağ Yakan Kahve Tarifi

Metabolizmayı hafifte olsa hızlandıran kahve kişi dinlenme sürecindeyken harcadığı enerjiyi artırıyor. Bu enerji artışı yağ yakımını kolaylaştırıyor.  Beyindeki kan dolaşımını artırarak sinir sistemi hastalıklarından koruyucu görev görüyor. Dikkat dağınıklığı önleyerek kişiyi daha dinç ve zinde tutuyor. Sütle birlikte alımlarında protein ve karbonhidratlar ile birlikte alındığında kişinin tok kalma süresini uzatıyor. İnsilün direncini azaltıcı etkisi ile kişinin tatlı istemini azaltıyor.  Tatlı krizleri sırasında tatlı yerine bir fincan kahve bu isteğin kaybolmasına neden olmaktadır.

Özellikle şeker hastalığının oluşmasını engelleyici etkisi mevcuttur. Yaşlı kişilerde hafıza güçlendirici etkisinin yanı sıra alzheimer ve parkinson hastalıklarından da koruyucu etkisi yapılan araştırmalar sonucu belirlenmiştir. Kahve bağışıklık sistemini de güçlendirici etkisi ile hastalıklara karşı koruyucu vazifesini de yerine getirmektedir. Bunun yanı sıra aşırı tüketiminde bir çok zararlarda mevcuttur. Bu zararlar şunlardır;

  • Kalpte ritim bozukluğu olanlarda tetikleyici olabilir
  • Dengesiz tansiyonu olanlarda kan basıncını yükseltebiliyor
  • 5 fincan üzeri tüketiminde kemik erimesine neden oluyor
  • 3 fincan ve üzeri alımı doğurganlığı olumsuz etkiliyor
  • Akşam saatlerinde kahve alımı uykusuzluğa neden olduğu gibi uyku apnesi hastalığının oluşmasına neden olabiliyor.

Kahvenin zayıflatıcı etkilerinden sağlıklı bir şekilde yararlanmak için kremasız, şekersiz günlük süt veya şekersiz olarak tüketilmesi gerekmektedir. İştah kesme ve abur cubur yeme isteğini ortadan kaldıran kahve iyi bir idrar söktürücü olarak bol su ile tüketildiğinde vücuttan toksinlerin atılmasını sağlamaktadır.  Vücutta yağ yakımı için 3 temel şart gerekmektedir. Kan şekeri dengesini korumak, yeterli protein almak ve yeterli miktarda kalsiyum almaktır. Süt hem kalsiyum hemde proteini destekleyerek tarçın kan şekerini dengede tutmaya yaramaktadır.  Tüm bu şartlar yerine getirildiğinde yağ yakımı olayı gerçekleşmektedir. Uyguladığınız diyet yanında bu tarifi kullanmak yağ yakım hızını iki kat artırıcı etkisi ile kısa sürede zayıflamanızı sağlayacaktır.,

Malzemeler

1 su bardağı süt

1 adet çubuk tarçın

1 tatlı kaşığı gold yada klasik kahve

Hazırlanışı

Bu tarif için süt ve tarçını geceden bir tencerede içerisinde kaynatın. Bunun nedeni tarçının özlerini süte bırakmasıdır. Bir taşım kaynayan sütü ocaktan alın tarçın ile birlikte soğumaya sabaha kadar bırakın. Bu kahveyi içmek için en uygun saat akşam 4 veya 5 saatleridir. Geceden hazırladığınız sütü ısıtarak kahve ilavesi ile birlikte tüketin.

Bu kahvenin yanında 2 büyük bardak su kesinlikle içmelisiniz. 1 hafta düzenli olarak uygulayın ve asla 3 ü 1 arada tarzında kahveler ile kahveler ile yapmayın. Çubuk tarçın yoksa 1 çay kaşığı toz tarçınla da yapabilirsiniz.

evde ek iş