info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yağ Yakan Yiyecekler

Yağ yakan yiyecekler ile fazla kilolarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Diyet yaparken bazı ek ilaveler ile daha hızlı yağ yakımı gerçekleşir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak isteyenlerin beslenme listelerine ekleyecekleri bazı besinler ile bu sorunlarını çözebilirler.

Yağ Yakan Yiyecekler

Yağ yakan yiyecekler ile ideal kilonuza kavuşabilirsiniz fakat yağ yakan yiyecekler gıda takviyeleri değildir. Bu konuda dikkatli olunmalıdır. Yağ yaktığı iddia edilen gıda takviyelerinin bir çok kişinin canına mal olduğunu bilmekteyiz. Bu gıdaların doğal olanlarını tüketmek elbette daha sağlıklıdır. Zayıflamak isteyen kişilerin uyguladıkları diyet listelerinde yağa asla yer vermezler. Uzak durmaları gerekenler karbonhidratlar ve şekerdir. Yağ seçiminde bitkisel ve sağlıklı yağları tercih etmek gereklidir.

Trans yağ adı verilen hayvansal yani doymuş yağlardan tamamen uzak durmanız gereklidir. Ay çiçek, mısır, tereyağı, hayvanın iç yağı gibi yağlardan uzak durarak zeytinyağı, ceviz, badem türünden daha sağlıklı yağlar abartıya kaçılmadan tüketilmelidir. Yağ yakıcı besinlerin başında yeşil renkli sebzeler gelmektedir. Bu yeşil renkli sebzeler protein ile desteklendiğinde ortaya harika birer yağ yakıcılar ortaya çıkmaktadırlar. Karbonhidratı azaltarak vücudun yağ yakmak için gereken enerjiyi fazla yağlarınızdan karşılamasına olanak vererek zayıflamayı gerçekleştirebilirsiniz. Yemekleri pişirme şekliniz bile bu zayıflama da oldukça etkilidir. Diyet yaparken bazı listesin ize ekleyeceğiniz besinler ile daha hızlı zayıflayabilirsiniz. En etkili yağ yakıcı yöntem doğru yağları tüketip karbonhidratlardan oldukça durmaktır.

Yağ Yakıcı Besinler

Bu besinleri diyetisyeninize danışarak diyet listenizde bulundurarak ekleyebilirsiniz. İşte en etkili yağ yakıcı besin listeleri; Alkali su, beyaz et, limonlu su, ılık yağsız süt, sarımsak, soğan çorbası, diyet sebze çorbası, kırmızı biber, zencefil, yeşil çay, yeşil kahve, yoğurt, yağsız lor peyniri, maydanoz, tarçın, pırasa, ıspanak, ceviz, badem, kiraz, kereviz başlıcalarıdır.

Doğal olarak besinlerde bulunan yağlar oldukça faydalıdır. Ceviz, fındık, badem gibi yağlarla beslenerek kilo verebilirsiniz. Yağ yakıcı besinlerin içinde olan alkali suyun nasıl hazırlandığını kısaca paylaşalım;

Eczanelerde sayılan İngiliz karbonatı oldukça hesaplı bir şeydir. 2 lt suyun içine 1 yemek kaşığı karbonatı ekleyerek karıştırıyoruz. Tadı çok içilebilecek gibi olmasada hızlı yağ yakmak için oldukça etkilidir.

Bir diğer yöntem ise 1 bardak suya 2 3 damla limon sıkmaktır. Asidik etkinin tam aksi alkalik bir etkisi vardır. Kola, kızartma türünden gıdalar tükettiğiniz zaman alkali suyunuzu daha fazla içerek vücudu bu asidik durumdan arındırmış olursunuz.

evde ek iş