info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yağ Yakıcı Çay Tarifleri

Yağ Yakıcı Çay Tarifleri

Yeşil çaylı mate çayı tarifi

Malzemeler: 4 çay kaşığı kuru mate yaprağı, 3 çay kaşığı kuru yeşil çay, 2 çay kaşığı kekik ve 1 çay kaşığı ısırgan otu.

Hazırlanışı: Malzemeler birbiri ile harmanlanır ve siyah çay gibi demlenir. Etki ve hızlı bir yağ yakıcı formüldür. Yemeklerden önce ve sonra tüketilmesinde sakınca yoktur.

Karışık yağ yakan çay tarifi

Malzemeler: 2 poşet ıhlamur, 1 poşet yeşil çay, 1 adet form çayı, 1 poşet rezene çayı, 1 tane ufak parça dilimlenmiş elma, limon ve tarçın.

Hazırlanışı: 1 büyük su bardağı suyun içersine bütün malzemeler eklenir. 1 dilim limon ve 1 çubuk tarçın da eklendikten sonra 6-7 dakika demlenir. Hazırlanmış olan bu çay öğle ve akşam yemeklerinden sonra düzenli şekilde tüketilmelidir. Yağ yakıcı ve ödem söktürücü çay olarak da tüketilebilir.

Zencefilli çay tarifi

Malzemeler: Sarımsak, zencefil, taze limon ve bal.

Hazırlanışı: Damak zevkine göre eklenecek zencefil, 2 diş havanda ezilmiş sarımsak ve yaklaşık 1 çay kaşığı kadar bal 1 büyük su bardağı kadar kayna suyuna eklenir. Karışım çok iyi karıştırılması gerekmektedir. Son olarak karışım buzdolabına konulur ve soğuk olarak tüketilir. Yağ parçalayıcı adı verilen bu çay yemeklerden sonra günde 2 kez tüketilmesi fayda sağlayacaktır.

Yağ yakan çay tarifi

Malzemeler: 1 su bardağı demlenmiş yeşil çay, 1 rulo kabuk tarçın, 2 adet limon, 750 ml su ve birkaç dal taze nane.

Hazırlanışı: 1 su bardağı demlenmiş çay geniş bir sürahiye alınır. Üzerine nane yaprağı, 1 adet rulo tarçın ve 2 adet limon suyu eklenir. Son olarak 750 ml su eklenir ve iyice karıştırılır.

Metabolizma hızlandıran ve yağ yakan çay tarifi

Malzemeler: 10 adet öğütülmemiş karabiber, 1 adet elma, 1 adet limon, 1 tane çubuk tarçın, 4-5 adet karanfil, bir tutam biberiye, bir poşet meyveli çay ve 1 litre su.

Hazırlanışı: Demliğin içerisine limon elma dilimlenip konulur. Diğer malzemeler ve su da eklenerek kaynatmaya başlanılır. Kaynamaya başlayınca 5-10 dakika ocağın üzerinde bırakılıp demlenmesi beklenilir. Demlendikten sonra tüketebilirsiniz. Bir gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Bunu yaptığınızda bir gün ara verip yeniden bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Yağ yakan ve incelten çay tarifi

Malzemeler: 1 büyük bardak haşlanmış lahana suyu ile birlikte, 1 yemek kaşığı kekik, 1 tatlı kaşığı anason ve sıcak su.

Hazırlanışı: Demliğin içerisine tüm malzemeler alınır. Üzerine sıcak su dökülür. 5 dakika kadar demlenir. Yemeklerden önce bir bardak tüketilmesi gereklidir. Bu çay ödem atıcı ve yağ sökücüdür. Düzenli kullanıldığı takdirde 1 hafta içinde bile yağlarınızdan kurtulmaya başlayabilirsiniz.

Fazla yağı yakan çay tarifleri

Malzemeler: 2 adet avokado yaprağı, 1 tutam mısır püskülü, kiraz sapı, yarım tatlı kaşığı rezene tohumu, 2-3 yaprak sinameki tohumu, 4-5 tane sapları ile maydanoz ve 1 bardak klorsuz su.

Hazırlanışı: Malzemeler bir bardak suya alınarak, 2-3 dakika kadar kaynatılır. Ocağın altı kapatılır, çay 10 dakika kadar demlendirilir. Süzülür ve içine ince bir limon dilimi atılır. Çay, şekersiz olarak sabah ve akşam günde iki kere yemeklerden 2 sonra içilmesi gerekir. Ancak bu çay ne çok aç ne çok tok tüketilmesi gereklidir.

evde ek iş