info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yağ Yakıcı Hibiskus Çayı

Yağ yakıcı hibiskus çayı ile kısa sürede yağlarınızdan kurtularak hızla zayıflayacaksınız. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte soğuk içeceklere olan rağbet oldukça artmaktadır. Fakat eğer diyet programı uyguluyorsanız içtiğiniz her şeye oldukça dikkat etmelisiniz. Burada devreye giren hibiskus şerbetini soğuk olarak tüketerek hem yağlarınızdan kurtulacak hemde serinleyecek siniz.

Yağ Yakıcı Hibiskus Çayı

Hibiskus otu çöl ikliminde yetişen güzel çiçekleri olan bir çöl bitkisidir. Yoğun su tutma kapasitesi nedeni ile çöl seyahatlerinde sudan ve Cezayir de bedevi topluluklarında susuzluk giderici olarak tüketilmektedir. Hibiskus Latince bir kelime olup anlamı şifa veren vücudu rahatlatan anlamlarına gelmektedir. Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz hibiskus bitkisinin diğer isimleri nar çiçeği veya medine gülü olarak isimlendirilmektedir. Demir eksikliği ve kansızlık kilo vermeyi engelleyen en büyük etkenlerdendir. Bu çay bitkisel demir deposudur. İlk olarak bu özelliği ile kilo vermeyi kolaylaştırır. Yaza girdiğimiz şu günlerde serinlemek için soğuk olarak tüketilecek bu çay ile diyet yaparken hızla yağlardan da kurtulabilirsiniz. Yüksek oranda C vitamini içeren hibiskus çayı ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Daha güçlü bir vücut daha fazla kalori yakar. Ödem söktürücü, karın şişkinliğini giderici özelliği ile de ödem söktürerek kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Hibiskus Çayı Faydaları

Özellikle soğuk algınlığında iyi bir ateş düşürücü özelliğe sahiptir. günde iki defa tüketmek ateşin normale dönmesini sağlamaktadır. Hibiskus hem antibakteriyel hemde antiseptik bir bitkidir.

  • Kafein içermeyen bu bitkiyi emziren annelerde tüketebilir sakin bir şekilde kilo verdirirken hemde sağlık açısından oldukça faydalıdır
  • Akciğerleri temizleyerek sigaranın etkilerini en aza indirir
  • Yüksek tansiyonu olanlar için harika bir tansiyon düşürücüdür
  • Tip2 diyabette kan basıncını düşürmek için kullanılır
  • Vücutta şişkinlik ve ödemi yok eder
  • Zayıflamada oldukça etkilidir

Farklı renklere sahip olan hibiskus bitkisinin en faydalısı koyu kırmızı renkli olanıdır. Kurutulmuş olarak alacağınız bu bitkinin almadan önce tadına bakınız eğer ağzınızda ekşimsi bir tat bırakmıyorsa bekleme süresi dolmuş yada uygun bir toprakta yetişmemiş demektir. Böyle bir bitkiyi almayınız. Anemi tedavisi, tiroit bezlerine bağlı guatrı olan hastaların kullanmaması gereklidir.

Yağ Yakıcı Hibiskus Çayı

1.5 lt sıcak su

1 yemek kaşığı hibiskus

1 tatlı kaşığı karanfil

1 çay kaşığı tane karabiber

1 adet çubuk tarçın

1 adet elma

Hazırlanışı

Bütün malzemeleri bir tencereye alarak bir taşım kaynattıktan sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra süzerek cam bir sürahiye alarak yemeklerden 10 dk öncesinden günde iki kere tüketin. Buz eklenerek tüketilebilmektedir.

evde ek iş