info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yağ Yakmanıza Yardımcı Olacak Besinler

Yağ yakmanıza yardımcı olacak besinleri sizler için hazırladık bu besinler ile ne kadar hızlı yağ yaktığınıza sizde inanamayacaksınız. Kilo vermek istiyorsanız besinlerin yağ yakma gücünden yararlanın. Diyet ile kilo vermeyi düşünüyorsanız bu besinler ile listenizi şekillendirmek bu süreci hızlandıracaktır.

Yağ Yakmanıza Yardımcı Olacak Besinler

Birbirinden farklı besinleri diyet listenize ekleyerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Kadınların karın ve basen bölgesinden kilo almaya meyillidirler. Ve zaten bu bölgeler özellikle karın bölgesi yağlarını yakmak hem çok zordur hemde ciddi anlamda önemsenecek kilo alma şeklidir. Kadınların metabolizmaları erkeklere oranla daha yavaştır. Yağ yakıcı besinleri diyet listenize ekleyerek etkili şekilde yağ yakabilirsiniz. Yağ yakıcı besinler hızlı ve etkili bir şekilde kilo vermenizi sağlarlar. Düzenli ve doğru bir bu besinleri tüketirseniz dinlenme esnasında bile yağ yakarsınız. Ancak bu besinlerin kontrolsüz tüketilmesi bazı sorunlara neden olacağından diyetisyeninizden ne kadar tüketmeniz gerektiği bilgisini almak en doğru olanıdır. Bu besinler metabolizma hızınızı artıracağı için günlük ortalama 200 kalori vermenizi sağlar. Bu besinler yağ yakmak için mucize olarak düşünülmemeli fakat hareketsiz bir yaşamı olmayanlar için haftalık 1400 yakılacak kalori miktarı da küçümsenmeyecek bir orandır. Omega3 bakımından zengin besinleri tüketmekte depolanan yağların yakılmasında oldukça etkilidir. Yağ yakmanıza yardımcı olacak besinler şunlardır;

Yoğurt

Kilo verme sürecinde yoğurdu bu kadar etkili yapan protein bakımından zengin olmasıdır. Protein vücutta sindirilirken en fazla enerji harcanan besin ögesidir. Buda kilo vermeyi ve yağ yakmayı hızlandırır. Yağsız ve yarım yağlı olanlar tercih edilmelidir.

Acı Kırmızı Biber

Acı olması iştah kapatmasına neden olan kırmızı biber tam bir metabolizma ve sindirim sistemi çalıştırıcıdır. Bu özelliğine dayanarak piyasaya kırmızı biber zayıflama kapsülleri adı altında merdiven altı ürünler sürülmüş ve onlarca kişi hastanelik olmuştur. Bu biberin doğal olanını tüketmek en doğru seçimdir.

Yeşil Çay

Uzak doğu ülkelerinin göz bebeği olan yeşil çay tam bir yağ yakıcı ve detoks etkisi yaratan bitki çayıdır. günde iki fincana kadar tüketmek diyet listenize oldukça faydalı olacaktır. Fakat tek başına kilo verdirmeyeceğini unutmamanız gerekmektedir.

Greyfurt

Tam bir karaciğer dostu olan greyfurt karaciğer yağlanmasında önemli bir yardımcıdır. Kilo verme ve yağ yakmada oldukça etkili olan greyfurt kullanımı sonunda olumlu etkileri bir çok kişi tarafında görülmüştür. Yalnız dikkat edilmesi gereken önemli bir konu olan greyfurt bazı ilaçlar ile birlikte asla kullanılmamalıdır. Bu konuda hekiminize danışarak tüketmeniz gerekmektedir.

Tarçın

İştah kapatma özelliğine sahip olan tarçın yağ yakma özelliği sayesinde diyet listelerinin vazgeçilmez baharatlardır. şeker kullanımını azaltan bu baharat çay ve kahve gibi içeceklerinizi tatlandırabilirsiniz.

Orman Meyveleri

Bu meyve türlerinde yaban mersini öne çıkan meyvedir. Antioksidanlar açısından oldukça zengin olan bu meyveler hızlı yağ yakıcı özellikleri mevcuttur.

evde ek iş