info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yaz Aylarında Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Yaz aylarında hızlı kilo verme yöntemleri ile fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsunuz bizlerde bu istek karşısında bu yazımızı hazırladık ve sizlerle paylaştık. Diyet yapıyor ve kilo vermeniz yavaş ise aşağıdaki yöntemleri uygulayarak daha hızlı ve pratik yollardan kilo verebilirsiniz.

Yaz Aylarında Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı kilo vermek ve sağlıklı hızlı kilo vermek arasında bir sürü fark vardır. Örneğin şok diyetler ile hızlı kilo verdiğinizi düşünebilirsiniz fakat bu kas ve su kaybıdır. Diyet sonrası verilen kiloların daha fazlası alınır. Buna rağmen sağlıklı hızlı kilo vermek beslenme alışkanlıklarınızın değişimi ve yaşam tarzınızın daha sağlıklı hale gelmesi ile mümkündür. Yaz aylarında hızlı kilo verme yöntemleri kış aylarına nazaran daha hızlı ve kolaydır. Güneş ışıklarından daha fazla yararlandığımız bu mevsimde ruhsal olarak daha pozitif olduğumuzdan kaynaklanan mutlu aylarda kilo vermekte çile olmaktan çıkar. Kilo başlı başına büyük bir sorundur. Her kilolu insanında zayıflama isteği vardır. Fakat zayıflamak gerçek bir azim ve sabır isteyen bir süreç olduğundan çoğu insan başarılı olamaz ve bu süreçte hızlı ve kolay kilo yöntemlerini araştırarak insan sağlığına ciddi zararlar veren hap,şok diyet,ne olduğu belli olmayan bitkisel çaylar gibi farklı yöntemlere başvururlar. Bunların hepsi şok adı altında toplanır ve vücut bu hızlı kilo verme sürecinde ciddi tepkiler verir. Yaz aylarında hızlı kilo verme yöntemlerini bilerek zayıflama sürenizi kısaltabilirsiniz. Disiplinli ve kararlı olursanız sağlıklı bir diyet ile bu yöntemleri uygulayarak kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Yoğurt

Havaların yeterince sıcak olması sizi soğuk ve ferahlatan yiyeceklere sevk ediyor. İşte tam bu noktada yoğurt sizin yardımınıza gelen en kaliteli kilo verme ve sağlıklı yaşam besini.  Kalsiyum deposu olan yoğurt bağırsak çalışmasını da hızlandırmaktadır.  Çok düşük kalorili olması itibarı ile yaz aylarının en serinletici ve hafif besinidir.

Stres İle Baş Etmeyi Öğrenin

Stres kilo yapan en temel faktördür. Stresli zamanlarda beyin salgıladığı hormonlar sayesinde tatlı krizleri çok sık olmaktadır. Stresten kaçmak mümkün değildir fakat onunla baş etmenin yollarını öğrenerek daha hızlı kilo verebiliriz.

Baharat Kullanımı Artırın

Baharat kullanımı daha az tuzlu yememizi sağlamaktadır. Ve bir çok baharatın iştah kapatıcı metabolizmayı hızlandırıcı etkileri mevcuttur. Diyet yemeklerinizi baharatlar ile tatlandırarak hızlı kilo verebilirsiniz.

Yemek Yerken Başka Şeylerle Meşgul Olmayın

Daha önceki makalemizde Fransız kadınlarının neden zayıf ve narin olduklarını anlatmıştık. Fransızlar yemek yerken asla başka şeylerle meşgul olmazlar bilgisayar başında, TV karşısında veya ayaküstü yemek yemedikleri için neyi ne kadar yediklerini bilir ve bu yüzden kilo almazlar. Yemeklerinizi yemek masa yemek masasında ve en az 20 dakika zaman ayırarak ölçülü yiyerek kilo vermeniz kolaylaşır.

Dışarıda Ara Öğünlerde Hazır Gıdalardan Uzak Durun

Eğer dışarıdaysanız ve ara öğün zamanınız geldiyse hazır paketlenmiş bisküvi,kek tarzında ki atıştırmalıklar yerine bir adet elma bir avuç badem ceviz iki adet kuru kayısı gibi sağlıklı alternatifler tercih edin.

Asitli İçecekler Yerine Sağlıklı Olanları Tercih Edin

Serinlemek amacı tüketilen kola,meyve suyu gibi sağlıksız ve kilo yapan içecekler yerine ayran,yeşil çay gibi sağlıklı içecekleri tercih edin. Hem serinlemiş hemde kilo vermiş olursunuz.

Yaz aylarında hızlı kilo verme yöntemlerini kullanarak üstelik hangi diyet programını yaparsanız yapın uygulayacağınız bu yöntemlerin sonunda kalıcı, hızlı ve sağlıklı kilo verdiğinizi göreceksiniz.

evde ek iş