info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yaza Formda Girmek Uğruna Yapılan Hatalar

Yaza formda girmek uğruna yapılan hatalar;  özel karışımlarla beslenmek gelmektedir. Kışın alınan kiloların yaza girmek üzere olduğumuz şu günlerde hızlı kilo verme uğruna özel karışımlar , tüm gün aç gezme , ağır egzersizler , yanlış diyetler ile sağlık durumuzu riske atmaktayız.

Yaza Formda Girmek Uğruna Yapılan Hatalar

Aç kalmak , popüler diyetler,özel karışımlarla beslenmek özellikle hap kullanmak kişilerin en sık yaptığı hataların başından gelir. Tartıya çıkıldığında kilo verilmiş oluyor mu cevap tabiki hayır! Kaybedilen yağ değil kas ve su dur. Uygulanan şok diyet ler kas kaybına neden olmaktadır. Diyet başlı başına diyetisyen yardımı ile kişiye özel uygulanması gereken bir programdır. Öncelikle sağlıklı beslenme düzenine geçilmeli ve kilo sağlıklı ve kalıcı bir şekilde verilmelidir. Kas ve su kaybı ile verildiği sanılan kilolar çok kısa  sürede daha fazla olarak alınmaktadır.

Hem Sağlıklı Hemde Fit Olmak Mümkündür

Her insan özeldir. İki kardeşin hatta ikiz kardeşlerin bile yeme alışkanlıkları , yağ yakma hızı ,kilo aldıkları bölgeler bile birbirinden farklıdır. Bu böyle ise herkesle aynı tek tip diyetle zayıflamak veya zayıflamaya çalışmak doğru mudur. Sağlıklı beslenmenin genel hususları da vardır . Yaza formda girmek uğruna yapılan hataları bilmek ve yapılması gerekenleri uygulamak gerekmektedir.

Her Türlü Yağ Miktarını Azaltın

Günlük tüketilmesi gereken yağ miktarımız enerjimizin çeyreğinden az olarak ayarlamak gerekmektedir. Doymuş yağ ları ise olabildiğince listemizden uzak tutmak gerekmektedir. Zeytinyağı diğer yağlara göre sağlıklı olması yağ grubunda olmasını değiştirmez bu nedenle zeytinyağı da olsa en aza indirmek gerekliliğini unutmamak gerekmektedir.

Beslenme Listemizde Karbonhidrat Ve Lif Miktarını Artırın

Yaza formda girmek uğruna yapılan hatalardan biri de karbonhidrat protein gibi ögeleri tamamen kesip tek tip beslenme ile zayıflamaya çalışmaktadır. Karbonhidrat lar enerjimizin büyük bölümünü temin ettiğimiz gruptur. Tam tahıllı ekmek , tam buğday ekmeği ni az da olsa tüketmek daha makuldür.

Meyve Tüketimini Abartmayın

Vitamin bakımından zengin olan iyi birer antioksidan kaynağı olan meyveler i fazla tüketmek içeriklerindeki früktoz şeker dengesini bozabilmektedir. 4 5 porsiyonun dışına çıkılmaması gerekmektedir.

Bol Sıvı Tüketin

Yaza Formda girmek uğruna yapılan hataların başında su tüketimine önem vermemek geliyor. Gün içinde zayıflatma etkisi olan bitki çayları, açık siyah çay gibi gruplar fazla tüketildiği takdirde susama hissedilmemektedir. Unutulmamalıdır ki suyun yerini başka hiçbir sıvı besin tutmamaktadır. Diyetisyeninizin önerdiği miktardaki suyu muhakkak tüketmeye çalışın.

Diyabetik Ürünlere Aldanmayın

Kalorisi düşük olduğu için içerisinde tatlandırıcı bulunan gıdaları tüketmek diyet boyunca en çok tercih edilenler arasındadır. Fakat bu ürünler zayıflamaya yönelik ürünler değillerdir. Bu ürünler şeker hastaları için üretilmiş ürünlerdir

Her Duyduğunuza İnanmayın

Bir çok kişi sabahları aç karnına içilen limonlu sıcak suyun zayıflattığına inanmakta ve bunu çevresine anlatmaktadır. Aç karnına içilen sıcak limonlu suyun yağ yakımı ile alakası yoktur sadece bağırsakları harekete geçirip kabızlığı önlemektedir.

Ara Öğünleri Atlamayın

Yaza formda girmek uğruna yapılan hatalardan biride öğün atlayıp aç gezmek ve bir sonraki öğünde haddinden fazla yemektir. Sık sık dile getirmekteyiz ara öğün atlamayın diye ana öğünden sonra kan şekeri 3 saat sonra düşmeye başlar ve açlık hissi meydana gelir bunun için ara öğünlerde diyetisyeninizin uygun gördüğü atıştırmalıkları tüketmek açlık hissini erteler ve kan şekeri dengesini korur. 3 ana öğün 3 ara öğün beslenme tipi en uygun olan programdır.

Bütün bunlara rağmen zamanım yok, vaktim kısıtlı diyen kişiler için Form Beslenme ailesi olarak adrese teslim 3 ana öğün 3 ara öğün olarak diyet yemekleri ni sizin için hazırlayıp teslim ediyoruz. Böylelikle diyet yapmak çile olamaktan çıkıyor sağlıklı beslenmeyi hayatınızın olmazsa olmazı yapmanız kolaylaşıyor.

evde ek iş