info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yaza girerken sıkılaşmak için ne yapmalı

YAZA GİRMEDEN SIKILAŞIN

Fazlalıklarınız varsa ve henüz kış mevsimindeyseniz yaza sımsıkı bir şekilde girmek için yeterli süreniz var demektir. Yaza girerken sıkılaşmak için yapabileceğiniz çok çeşitli uygulamalar mevcuttur. Her şeyden önce abur cuburu kesmeniz bile size artı puan kazandıracaktır. Bununla birlikte suni şeker ve zararlı karbonhidrat içeren beyaz unu da kesmelisiniz. Aşırı tuz tüketimi alışkanlığınız varsa, bundan kurtulmanın tam zamanıdır. Tuz vücutta su tutulmasına neden olur ve böbrekleri yorar. Bununla birlikte günde iki fincan yeşil çay içmek son derece faydalıdır. Yeşil çayın yağ yakıcı etkileri uzmanlar tarafından da onaylanmaktadır. Yeşil çay haricinde gojiberi ve yabanmersini çayı da vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Taze sebzelerin de yağ yakımı için etkileri büyüktür. Özellikle lahana ile yapılan diyet çorbaları metabolizmayı hızlandırmakla birlikte bağırsakları da yumuşatmakta ve toksin atımına yardımcı olmaktadır. Yaza girerken sıkılaşmak için çeşitli çorbaları çok az yağ ile hazırlayabilirsiniz. Yiyeceklerinizin üzerine karabiber, kırmızıbiber, köri, kimyon gibi baharatları eklemeyi de sakın unutmayın. Bu baharatlarda hem yakıcı etkiye sahiptirler hem de kış mevsiminde sizleri hastalıklardan korurlar. Aynı zamanda bakteri yok etme özelliğine sahip olduklarından kanı da temizleyici etkiye sahiptirler. Bulabildiğiniz ölçüde taze salatalık yemenin de sıkılaştırıcı etkisi olduğu gözlemlenmiştir. Hücre yenileyici bir özelliğe sahip olan salatalık özellikle iyice yıkanıp kabuğu ile birlikte tüketilirse, hem cildi nemlendirir hem de doyurucu bir atıştırmalık olur.

Öğün aralarında yağsız yoğurtla yapacağınız bir cacık sizleri hem enerjik hem de tok tutacaktır. İçine bolca nane karıştırmak son derece yararlıdır. Mentol tadının iştahı kestiği de araştırmalar sonucu ortaya çıkarılan bir gerçektir. Yaza girerken sıkılaşmak için ayrıca günde 2 şişe sade maden sodasının da tok tuttuğu ve vücuda mineral ve diğer faydalı maddeleri depoladığı belirtmektedir. Yağlı, kremalı her türlü yiyecek minimuma indirilmeli mümkünse haftada bir tüketilmeleri tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte egzersiz yapmadan sıkılaşmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Hiçbir şey yapamıyorsanız, bolca hızlı yürüyüş yapın. Haftada 3 kez yürüyüş yapsanız bile gayet başarılı bir sonuç ortaya çıkarabilirsiniz.

evde ek iş