info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yaza Hızlı Kilo Vererek Girmek Sağlıklı mı?

Yaza hızlı kilo vererek girmek sağlıklı mı sorusunu hekimler ve diyetisyenlerin cevabı Hayır olacaktır. Hızlı kilo vermek bilinçsiz uygulanan diyetlerle neredeyse imkansızdır. Çünkü diyetin bitmesi ile verilen hızlı kilolar daha hızlı olarak almak mümkündür. Hızlı kilo vermek imkansız ve her zaman sağlıksız mıdır tabiki değildir diyetisyen kontrolünde hızlı kilo vermek hem mümkündür hemde sağlıklı ve kalıcıdır.

Yaza Hızlı Kilo Vererek Girmek Sağlıklı mı?

Kış şartlarından dolayı hareketsizlik ve yağlı yemek isteği kilo almanıza neden oldu ve yaza girmemize sayılı zamanlar kala eski formunuza kavuşmak için sabırsızlanıyorsanız. TV kanalları , İnternet ortamında dergi ve gazetelerde yer alan şok diyet listeleri , yöntemleri ,zayıflama hapları en çok tercih edilen fakat çoğu zaman hüsranla karşılaşılan durumlardan biridir. Çalışan bir kişi iseniz diyet yapmak size zor olacaktır bunun için adrese teslim diyet yemekleri ile form beslenme ailesiyle iletişime geçerek hem diyetisyen kontrolünde hemde hiç yemek le uğraşmadan kilo verebilirsiniz.Kulaktan dolma bilgilerle sağlığınızda ciddi sorunlar a sebep olmakta ve kilo vermekten daha kötü problemleriniz oluşabilir.

Şok Diyetler, Mucize Hap, Gıda Takviyesi Yalanlarına İnanmayın

Kilo vermek büyütülecek bir sorun değildir aksine kolaydır zor olan verilen kiloların korunabilmesidir. Başlıkta belirttiğimiz gibi yöntemlerle kilo verildikten sonra verilen kiloyu tekrar almak kesinlikle gerçektir. Ve bu uygulamalar yağ kaybı değilde kas ve su kaybı olarak beden ve iç organ de formasyonlarına neden olmaktadır. Kilo vermek bu kadar kolayken ve sağlıklı yöntemleri varken hem sağlığınızdan hem paranızdan olmayın. Kalıcı kilo verme kontrolü için yöntem tektir. Kişinin yaşa şartları, biyolojik durumu,beslenme alışkanlıkları , vücut analizi ve sağlık durumu kontrol edilerek diyetisyen tarafından önerilen bir yönergeyle kilo vererek bunu yaşam tarzına dönüştürmekte böylelikle hayat boyu kilo gibi problemleriniz kiloya bağlı rahatsızlıklarınız olmayacaktır.

Diyete  Başlarken Yapılması Gerekenler

Diyete başlarken yapılması gerekenlerin en başında metabolizma ile ilgili uygulamalardır.Metabolizma kilo vermede en önemli unsurdur.

Metabolizma Hızlandırma

3 ana öğün 3 ara öğün beslenme düzeni metabolizmayı hızlandıran yöntemdir. Aç kalmak metabolizmayı yavaşlatmaya neden olmaktadır. Sabahları su tüketmek ve buna bağlı olarak yürüyüş egzersizleri hızlandırma yöntemlerindendir. Yeterli ve dengeli beslenerek metabolizma hızını artırıcı besinleri tüketmekte oldukça etkilidir.

Detaylı Vücut Analizi

Bedeninizdeki vücut ağırlığı, yağ miktarı,kemik sağlığı ödem miktarı vitamin mineral miktarı gibi yaşamsal fonksiyonların değerlerinin ölçümleri yaparak kilo takibini buna göre şekillendirmek gerekmektedir. Genel muayenelerinizi yaptırdıktan sonra diyetisyeninizin yönlendirmesiyle başlamak gerekmektedir.

Kilo Verme Miktarında Gerçekçi Davranın

Yaza hızlı kilo vererek girmek hayaliniz. Fazla olan 1 kilo yağı vermek için 7000 kalori vermek gerekmektedir. Günlük en fazla 500 kalori kaybederek haftada ancak yarım kilo verilebilir. Bu sebepten ötürü fazla hayal kurmadan en sağlıklı kilo verme inancıyla başlamak gerekmektedir.

Kilo Verme Hızının Yavaşlaması

Yaza hızlı kilo vererek girmek hayali özellikle tüm kadınların hayalidir. Fakat her diyet döneminde yavaşlama muhakkak olacaktır. Hızlı çalışan metabolizma dinlenme dönemine girerek durgunluk yaratır. Bu yavaşlama dönemi moralinizi bozmasın ve siz aynı kararlılıkla diyetinize devam edin. Göreceksiniz ki durgunluk döneminde kalan kiloların nasıl hızlı geri veriliyor.

evde ek iş