info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yaza Özel Diyet Tüyoları

Yaza özel diyet tüyoları ile daha fit ve form da kalabilmek mümkündür. Diyet doğru ellerde programlandığı zaman sağlıklı beslenmenin diğer adıdır. Yaz mevsimini sağlıklı ve zinde geçirmek istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı şimdiden değiştirmenin faydası olacaktır.

Yaza Özel Diyet Tüyoları

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte fazla kilolardan kurtulma arzusu ile birlikte zayıflama için araştırmalar yapmaktasın fakat unutmayın ki diyet kişiye özel hazırlanan programlar olduğundan zayıflamak için en mantıklı yöntemi bir diyetisyen kontrolünde kilo vermektir. Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu sıvı alımına dikkat etmek ve yağlı yiyeceklerden uzak durmaktır.Özellikle alkollü ve asitli içeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Bu mevsimde soğuk yoğurtlu çorbalar, karpuz, taze sıkılmış meyve suları, taze sebze ve salataları,mevsim meyveleri bol bol tüketmek kilo kontrolü sağlarken sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır. Gün ışığından fazla yararlanılan yaz mevsiminde ara öğünleri çoğaltmalı ve kesinlikle atlanmamalıdır. Yaza özel diyet tüyoları ile kilo vermek daha kolay olacaktır. Eğer diyet yemekleri ile uğraşacak zamanınız yok ise Form Beslenme Adrese Teslim Diyet Yemekleri ile zayıflamayı ayağınıza kadar gönderiyor.

  • Yaz sıcakları ile birlikte sıvı kaybı artar özellikle su tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Sabah güne başlarken kahvaltıdan önce 1 bardak su içmek kilo vermek en ideal zamandır hem tokluk süresini uzatır hemde metabolizmayı çalıştırır.Gün içinde en az 8 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekmektedir.
  • Yazın gündüzlerin uzun gecelerin kısa olması nedeni ile diyetisyeninizin önergeleri doğrultusunda beslenme düzeninize yenilik getirecek ve gündüze özel beslenme listenize ilaveler yapacaktır.
  • Özellikle yaz aylarında 4 saatten fazla açlığa izin vermeyin bu süreden fazla aç kalan vücut sinyaller vererek depolanan fazla enerjiden harcayacak enerji kaybı nedeni ile halsizlik,baş dönmesi, baş ağrısı oluşacaktır.
  • Ağır ve yağlı yemeklere hayır diyin. Özellikle yaz aylarında sindirim güçlüğü ve hazımsızlık sık görülür bunun önüne geçmek için hafif serinletici yiyecekler yemek sindirim açısından kolaylık sağlayacaktır.

Yaz aylarında hava sıcaklığı ile besinlerdeki mikroorganizmaların fazla üremesi ile birlikte sıcağa maruz kalmış besinleri tüketmemek gerekmektedir. Gıda zehirlenmeleri en sık görülen sorunlardan biridir.

Yaz Aylarında Tüketilmesi Gereken Diyet Meyveleri

Yaz aylarında diyet yapmak kış mevsimine göre daha kolaydır. Sıcaklık nedeni ile devamlı terleme ve buna bağlı su içe isteği rengarenk ince kıyafetler ruhsal durumdaki rahatlama buna bağlı olarak daha hareketli günler ve yaz meyvelerinin çeşitliliği nedeni ile birlikte diyet yapmak daha kolaydır.

Çilek

Nefis kokusu ve tadıyla herkesin severek yediği bu bahar meyvesi tam C vitamini deposudur. Yoğurt içine dilimleyerek ilave ettiğiniz çilek hem ferahlatacak hemde tatlı isteğinizi giderek enfes bir karışımdır.

Karpuz

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan karpuz ana vatanı olan Afrikalı’dan gemilerle Akdeniz’e getirilmiş ve Anadolu’nun  her köşesine yayılmıştır. Ülkemizde en şık restoranlarından tutunca ailecek gidilen pikniklere kadar her mekana eve giren bu tatlı meyve su yoğunluğu için yaz aylarında tüketilmesi gerekmektedir. Diyet yapanların vazgeçilmesi olan bu meyve C vitamini ve beta karo ten içerir.

Kayısı

Önemli bir  antioksidan kaynağı olan kayısı yaz mevsiminde kolay bulunan ve zayıflamada oldukça faydalı bir meyvedir. Şeker oranın yüksek olması nedeni ile tatlı krizleriyle başa çıkmanızı sağlayacak en sağlıklı meyvedir. Sindirim sistemini düzenleyen en etkili meyvedir.

evde ek iş