info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yıldızların Hollywood Diyeti

Yıldızların Hollywood Diyeti

Hollywood diyeti olarak da nam salmış bu beslenme biçimi “Sugar Busters” diye adlandırılmaktadır. Yağın vücuttan doğru bir şekilde atılamamasının bir numaralı sorumlusu yemekteki fazla şekerdir. Bunu fark eden Amerikalı bilim adamları mükemmel bir çözümün altına imza attılar. Bu inanılmaz diyette kalori saymak tarihe karışıyor. Gerçek karbonhidratlar hiç düşünmeden alınabilir. Ve bu diyette rahatlıkla kilo verilebilir. Kate Winslet, Christian Slater, Gillian Anderson,  Jeanne Tripplehorn Rachel Hunter ve gibi yıldızlar bu diyetle hızla kilo vererek formtuttular.

“Sugar Busters”ın ilkesi çok ama çok kolaydır. Yapılması gereken sadece ama sadece şekeri tamamen unutmaktır. Bununla kastedilen şey bildiğimiz şeker değil. Vücut karbonhidratları eritirken kendi glikozunu üretme yetisine sahiptir. Karbonhidratlı yiyecekler bol miktarda alınırsa kan şekeri de yükselir.

Kan şekerinin yükselmesi esnasında da vücut insülin üretir. Bu hormon, glikozları ihtiyaç duydukları yere yerlere gönderir. Oralarda enerjiye dönüşür, enerji üretilmediğinde de glikoz fazla ise yağ olarak vücutta depolanır. Kan şekeri ne kadar yükselirse, o kadar insülin üretilir ve bir o kadar da karbonhidratlar yağa dönüşür.

Uzmanlar bu diyette 3 ana ve 1 ara öğün öneriyor. Sadece bir tabak yenilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Saat 20:00’den itibaren kesinlikle bir şey yenmemesi gerektiğini tavsiye ediyorlar. Tatlı yiyeceklere ani bir istek duyulduğunda bir küçük çikolata parçasına izin var.

Serbest gıdalar;

Tüm et ve balık çeşitleri

Sebze: Patlıcan, karnıbahar, enginar, fasülye, brokoli, saatalık,bezelye, marul, lahana, mantar,yeşil biber,kuşkonmaz, maydanoz, tatlı patates, ıspanak, soğan, domates
Meyve: Şeftali, elma,çilek avokado, armut, kiraz, tatlı karpuz, limon, kiwi, mango, mandalina, kavun, üzüm, portakal
Süt Ürünleri: Yumurta, yağ, peynir, yoğurt, krema, süt
Doğal tahıllı ürünler
Zeytinyağı
Çikolata (% 60 ya da daha fazla kakao içerirse)
Meyve Suları
Kahve, çay, fındık
Yasak olan gıdalar
Sebze: Patates, pirinç, havuç
Meyve:
Ananas, muz

İşlenmiş Şeker
İşlemden geçmiş tüm beyaz un ürünler, bisküvi ,kek,makarna, beyaz ekmek
Çikolata (% 60 ya da daha az kakao içeren)
Bira
Kola, tatlı limonata,

Popcorn
Cornflakes
Dondurma

Bal

evde ek iş