info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Yiyerek nasıl zayıflarım

YİYEREK ZAYIFLAMA FORMÜLLERİ

Yiyerek zayıflama yöntemleri aslında en sağlıklı ve işe yarayan zayıflama yöntemlerindendir. Bunun için öncelikle porsiyon kontrolünü ele almanız gerekmektedir. Bu oldukça basit bir zayıflama stratejisidir. Yiyerek nasıl zayıflarım diye merak edenler eğer porsiyon kontrolünde başarılı olabilirlerse, hem istedikleri besini almış olurlar hem de zamanla kilo vermeyi başarabilirler. Kendinizi bir uçak yolculuğundaymış gibi hissedin. Oradaki küçük ama renkli porsiyonlar hem eğlenceli hem de doyurucudur. Porsiyon içerikleri sizleri bir süre tok tutmaya yardımcı olmaktadır. Öğünlerinizi bu canlılıkta hazırladığınız zaman yemekler hem daha sağlıklı hem de daha besleyici olacaktır. Ana ve ara öğünlerinizi de belli porsiyonlarda ayarladıktan sonra zaten zararlı gıdalara yönelmeniz engellenmiş olur.

Bir diğer kilo verme yöntemi de elinizin altında sağlıklı atıştırmalıklar bulundurmaktır. Bu atıştırmalıklar kalori değeri açısından az ancak içerdikleri vitamin ve mineral yönünden zengin olan besinler olmalıdır. Yiyerek nasıl zayıflarım sorusuna verilecek en güzel cevap sağlıklı öğünlerle beslenmelisiniz olmalıdır. Öğün aralarında açlık hissi duyduğunuz anda küçük bir havuç, iki sivribiber ya da bir adet kivi sizlere son derece fayda sağlayabilir. Bu yiyecekleri çokça çiğnemek ve güzel bir şekilde sindirmek, açlık hissinizi çok kısa bir sürede bastıracaktır. Bir kase yağsız süt içinde yulaf ezmesinin içine birkaç adet kuruyemiş atıp yediğinizde, rafine gıdalara da yönelmemiş olursunuz.

Öğün atlamadığınızda aç da kalmazsınız! Bu sözü mutlaka hatırlayın, unutursanız da buzdolabınızın üzerine yazarak yapıştırın. Yiyerek nasıl zayıflarım diye soruyorsanız, size verilecek en sağlıklı cevap, yiyin ama besleyici gıdalar tüketin olacaktır. Aşırı yağ ve tuz içeren cipsler yerine kendiniz de çok sağlıklı fırında pişmiş krakerler hazırlayabilirsiniz. Tatlandırıcı ve yağsız sütle yapılan pudingler tüketebilir, mısır gevreği ve kuruyemişler sayesinde hem enerjik hem de tok kalabilirsiniz. Yiyerek zayıflamak mümkündür. Kuralları siz koyun ve hangi gıdalardan size zarar geleceğini iyi öğrenin! Sağlıklı besinleri tükettiğinizde vücut belli bir süre sonra onlardan uzak kalmaya başlayacaktır. Ne kadar taze o kadar zinde ve hafif kuralını da uygularsanız zayıflamamanız için bir neden kalmayacaktır.

Etiketler:
evde ek iş