info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıf Kadınların Tercih Ettiği Besinler

Zayıf kadınların tercih ettiği besinleri hiç merak ettiniz mi ? Her zaman zayıf ve fit olan kadınların tükettikleri besinler ve sağlıklı beslenme ile güzel göründükleri ortadadır. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için devamlı diyetler yapıyor bir sürü para harcıyorsunuz peki zayıf kadınlar sadece sebze yiyerek veya aç kalarak mı formlarını koruyorlar.

Zayıf Kadınların Tercih Ettiği Besinler

Zayıflık ve narinlik denilince ilk akla gelen Fransız kadınlarıdır. Peki bu zayıflığı neye borçlular. Zengin yiyecek alternatifleri ve şaraplarına rağmen nasıl böyle zayıf kalabiliyorlar. Fransa lezzetli yemekleri ve her sokakta ki kafeleri ile meşhurdur. Yemek yerken endişe duymaz ve keyifle yerler. Börek makarna en çok tüketilen besinler arasındadır. Peki biz karbonhidratları kendimize yasakladığımız halde kilo alıyorken Fransızlar nasıl bu kadar zayıf kalıyor diye kendinize sorduğunuzu biliyoruz. Fransızlar için yemek bir zevktir. Yemek yenildiğinde tüm duyular kullanılır ve dünyanın en güzel şeyi yemekmiş gibi düşünürler. Daha önceki yazılarımızda yemek yemeği keyifli hale getirin demekle bunu kast etmiştik. Fransa da ayak üstü, sokakta, arabada yemek yenilmez. Bunun yerine zaman ayrılarak restoranlarda keyifli ve uzun yemek zamanları yaratılır. Fransız kadını hamur işlerinden kendilerini asla kısıtlamaz az ve öz yerler. Belkide zayıf kalmalarındaki en büyük sırda budur. Porsiyon onlar için önemli Türkiye’de veya Amerika daki porsiyonlar ile Fransa’da ki porsiyonlar aynı değildir. Tıka basa mide doldurmaz bizim yediklerimizin çeyreğini ve daha azını yiyerek formda kalırlar. Besin çeşitliliği taze sebze ve meyvenin her mevsim ulaşabilirliği yönünden daha şanslı olduğumuz halde neden tercih etmediğimizde ayrı bir konudur. Fransızlar asla hazır gıda tüketmezler bunun yerine evde doyurucu salatalar ve makarnalar yaparak tüketirler. Orada da var olan fast food zincirleri var fakat onlar tercih etmiyor ülkede yaşayan diğer vatandaşların tercih adresleri oluyor bu mekanlar.

Daha fazla su tüketmeyi tercih ediyorlar özellikle mineralli suları. Onlarda bazen tatlıyı fazla kaçırdıkları olmaktadır fakat bunun için pişman olmaz bu konu hakkında strese girmezler bunun yerine daha dikkatli tüketerek dengeyi korurlar.

Fransız kadınları her zaman taze olarak tüketirler besinleri. Tv veya Bilgisayar karşısında asla yemek yemek yemek masalarında tadını çıkararak yemek yerler. Küçük ısırıklar ile yavaş yemek yerler. Protein açısından zengin besinleri tercih ederler ve sos konusunda hazır soslar yerine evde yapılmış olanları tercih ederler. Şimdi bir Fransız kadını neden hep incedir anlamış oldunuz.

Zayıflığa Yardım Eden Besinler

Zayıf kalmaya yardım eden besinlerin en başında proteinler gelmektedir. Doğal protein kaynaklarının yeterli miktarda tüketilmesi gerekmektedir. Süt ve süt ürünlerinin az yağlı veya yağsız olanları tercih etmek gerekmektedir. Süt yoğurt içerdiği yüksek kalsiyum ve yağ miktarı ile metabolizmayı düzenler ve yüksek süt ve ürünleri tüketimi karın bölgesindeki yağlanmayı da azalttığı yapılan araştırmalarda görülmüştür. Yulaf özellikle sabah kahvaltıları ve ara öğünlerin vazgeçilmezidir. Diyetisyeninizin önerisi ile  tüketebileceğiniz bir besindir. Avokado uzun süre tokluk yaratan ve yağ yakımını kolaylaştıran bir meyve olduğu için yemeklerden önce tüketilmesi öğünlerde daha az yemenizi sağlayacaktır. Acı kırmızı biber metabolizmayı hızlandırdığı ve iştah kestiği için tüketimi zayıf kalmanıza yardımcı olmaktadır. Yeşil çay kilo almamak için tercih edilen sıvılar yerine tüketildiği zaman harika bir antioksidan etkisi ile zayıflamaya yardım eder. Maden suyu eğer sade maden suyu tüketemiyor sanız limon karanfil ve tarçın gibi gıdalar ile tatlandırarak tüketebilir ve vücudun ihtiyacı olan mineralleri karşılayarak zayıf kalabilirsiniz. Zayıf insanların en sık tercih ettikleri gıdalar ile diyet listenize ek yapabilir bu gıdaların faydalarından yararlanabilirsiniz.

evde ek iş