info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflama çayı nasıl yapılır

Zayıflama çayları hem içeriklerindeki vitamin ve mineral bakımından hem de yağ atıcı özelliklerinden dolayı sadece zayıflama sürecinde değil her mevsim tüketilebilecek bir içecek türüdür. Bitkisel özler sizleri hastalıklara karşı da korur ve soğuk algınlıkları ile savaşmada yardımcı olur. Birçok denenmiş çay türü vardır ve hemen her zayıflama çayı içerik miktarları dengede oldukça vücuda yararlıdır. Elbette zayıflama çayları da fazla tüketildiğinde bazı yan etkiler görülebilir. Bu yüzden zayıflama çayına başlamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora ya da bir diyetisyene danışılmasında fayda vardır. Alerjik bünyeye sahip olanlar, hamileler, emzirme döneminde olan bayanlar ise, mutlaka doktorlarına danışmalıdırlar.

Zayıflama çayı ile hafifleyin

Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakıcı özelliğe sahip olan zayıflama çayı tarifleri çeşitli içeriklerde değişkenlik göstermektedirler. Bu tariflerin çoğunda zencefil, limon, yeşil çay, karanfil, çubuk tarçın, elma dilimi gibi son derece sağlıklı malzemeler kullanılmaktadır. Zencefil aynı zamanda baharatımsı özelliği sayesinde yağ yakıcı bir etkiye de sahiptir, iştahı keser ve boğaz iltihaplarına karşı da oldukça faydalıdır. Tarçın ise, hem kan şekerini dengede tutar hem de tok tutma özelliğine sahiptir. Çayınıza ekleyeceğiniz karanfil taneciklerinin gaz söktürücü ve mide bulantısı önleyici özelliği vardır. Bununla birlikte ağız kokusunu da giderici bir etkiye sahiptir. Limonun ise, hem idrar sökücü hem de iltihap önleyici özelliği bulunmaktadır. Tokluk hissi verir ve yağ yakmaya yardımcı olur.

Bazı çaylar da sebze ağırlıklı malzemelerle yapılmaktadır. Bunların başında en çok bilinenlerden biri de maydanozdur. Maydanoz, zayıflama çayı yapımında sıklıkla kullanılır. Maydanozun en bilinen özelliklerinden biri metabolizmayı hızlandırması, idrar sökücü özelliğe sahip olması, ödem atıcı bileşenler içermesidir. Maydanozun özellikle göbek yağlarını eritici özelliğe sahip olması bu çayı favori zayıflama çaylarından biri haline getirmektedir. Bilinmesi gereken en önemli şey de bu çayların içine kesinlikle rafine şeker ilave edilmemesi gerektiğidir. Çayı bardağınıza aldıktan sonra 1 tatlı kaşığı bal eklemenizde hiçbir sakınca yoktur. Doğal bal olmasına dikkat edilmesi önemlidir. Bununla birlikte bir adet tatlandırıcı da atabilirsiniz ancak güvenilir markaları kullanmaya dikkat etmelisiniz.

evde ek iş