info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflama çayı nedir

ZAYIFLAMA ÇAYLARI İLE YAĞLARINIZDAN KURTULUN

Vücutta sağlıksız beslenmeye ve çok yemeye bağlı olarak yağlanmalar oluşur. Vücut aldığı kalori miktarını gün içinde yakamadığı takdirde, kilo alımı gerçekleşir. Kilo vermek için vücuttaki yağların yakılması ve beslenme alışkanlığının değiştirilmesi gerekir. Diyete başlamak ile yenilenlere dikkat edilir, kalori hesabı yapılır, egzersizle birlikte metabolizma hızlandıran yiyeceklere ağırlık verilir ve gün içerisinde yağ yakıcı zayıflama çayı tüketilir.

Zayıflama çayı nedir?

Piyasada zayıflama çayı olarak satılan ürünler haricinde, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakıcı etkiye sahip olan bitkiler sıcak su ile demlendiğinde zayıflama çayına dönüşür. Zayıflama çaylarını günlük olarak öğün aralarında tükettiğinizde, vücudunuzdaki kitlesel yağlardan kurtulmanız da kolaylaşır. Sağlığınızı korumaya yardım eden zayıflama çayları ile sağlıklı kalmak da mümkün olur. Yağ yakma özelliğine sahip ve aynı zamanda metabolizmayı hızlandırma etkisine sahip zayıflama çaylarının başında yeşil çay gelir. Kilo vermeye karar verdiğiniz zaman, diyet ile birlikte yeşil çay tükettiğinizde kısa süre içerisinde sonuç alırsınız. Antioksidan özelliğine sahip olan yeşil çay, böbreklerinizi hızlı bir şekilde çalıştırır ve vücudunuzda biriken ödemi atmanıza da yardımcı olur.  Metabolizmayı son derece hızlandıran rezene, tarçın, zencefil, kekik ve hindiba etkili birer zayıflama çayıdır. Bu bitkiler diyet ile birlikte zayıflayan metabolizma hızını arttırırlar ve vücudu ısıtırlar. Yağ yakıcı özelliğe sahip funda yaprağı, elma kabuğu, ardıç tohumu, adaçayı, ıhlamur, limon otu ve biberiye yemeklerden sonra içildiğinde vücuttaki yağın, idrar ile dışarı atılmasına yardımcı olur. Mate ve oolong çayı da yemeklerden sonra içildiğinde yağların vücuda geçmesine engel olur. Zayıflama çayı demlerken dikkat edilmesi gereken nokta; su kaynadıktan sonra bitkiyi içerisine atıp, kaynatmadan demlenmesini sağlamaktır. Çünkü yüksek ısıda dakikalarca kaynatılan bitkiler özelliklerini kaybeder. Ayrıca yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı bitkilerin birkaçını karıştırarak, kendinize zayıflama kokteyli hazırlayabilirsiniz.

Zayıflama çayı içmek; sindirimi düzenler, metabolizma hızını arttırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Sadece yağlar yakılmaz aynı zamanda cilt tazelik kazanır, vücut rahatlar ve beyin dinlenir. Ayrıca zayıflama çayları, diyet esnasında zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı korur. Hem vücuda direnç verir, hem de kolay ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine yardımcı olur.

evde ek iş