info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflama Hapları Kullanmanın Zararları

Zayıflama hapları kullanmanın zararları geri dönüşü olmayan ciddi sorunlara yol açtığı bilinmektedir. Kilo vermek adına birçok yöntem bulunmaktadır. İnternet ve tv ortamlarında insanları hızlı zayıflamaya özendirerek bu tarz hapların alınmasına teşvik edildiğini görmezden gelemeyiz. Bilinçsiz şekilde alınan hapların sonuçlarını gün aşırı haberlerde izlemekte çevremizde duymaktayız.

Zayıflama Hapları Kullanmanın Zararları

Zayıflama haplarının % 95 i tarım bakanlığından onay almaktadır. Sağlık bakanlığı onayı olmayan ürünlerin içerikleri bilinmemektedir. Metabolizmayı olağanın dışında çalıştırdıkları için kalp çarpıntısı , tansiyon , mide bulantısı gibi küçük yan etkilere sahip olabilirler. Küçük yan etkiler dedik çünkü sonucu ölüme , felç kalma gibi hayati durumlarla sık karşılandığı için kullanan kişilerin bu tarz yan etkileri umursamadıkları görülmektedir. İçeriklerindeki maddeler bağırsakları hızla çalıştırırken vücudun anlamsız vitamin kaybına neden olmaktadır.Piyasada bulunan bir çok haplar sağlık bakanlığı tarafından toplatılıyor içlerinden bir tanesinin onayı  olduğu onunda hekim kontrolünde kullanılması gerekliliği özellikle vurgulanıyor.

Bu tarz ürünlerin hiç birinin diyetisyenlerin onay verdiği ürünler olmadığı bu kişilerin insan sağlığının önemi konusunda akademik bir kariyer yaptığını düşünürsek canımızı emin ellere teslim etmek en güvenilir zayıflama yöntemidir.

Zayıflama haplarının sonu ölüme varan yan etkilerinin olmasında rol oynayan en son tespit edilen ‘Sibutramin’ maddesidir. Bu madde obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tek başına kullanılması bile tansiyon ve kalp krizi ni etkili bir şekilde tetiklerken farklı maddeler ile birleştirerek zayıflama hapı altında satılması cinayet sebebidir.

Yapılan bir çok araştırma bakanlık tarafından toplatılması sağlığa ne kadar zararlı olduklarının da göstergesidir. Hızlı kilo vermek başlı başına büyük sorunlar teşkil ederken haplarla zayıflama ne kadar doğrudur tartışılır.

Zayıflama hapları kullanmanın zararları içerisinde metabolik olanları vardır ki organ yetmezliğine kadar neden olmaktadır. diyabet hastalarının kullanımı şeker komasına girmelerine sebep olmuştur. Kronik rahatsızlığı olanların özellikle bu tarz hapları kesinlikle kullanmamaları önemlidir.

Garantili zayıflama , mucize zayıflama başlıkları altında satılan hapların garantili zayıflatacağı iki yer var elbette cüzdanınız ve sağlığınız gözle görülür bir kayba uğrayacaktır.

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri

 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Kalp çarpıntısı
 • Vücut sıvı yetersizliği
 • Bağırsak problemleri
 • Bayılma
 • İntihar dürtüsü
 • Panik atak
 • Böbrek yetmezliği ve sorunları
 • Halsizlik
 • Organ yetmezliği
 • Ölüm

Zayıflama haplarının bilinen en büyük zararı böbreklere olmaktadır. Bu tarz bitkisel ürünlerin böbrek yolu ile atıldığını yeterince su içilmediği taktirde böbrek deformasyonuna ağrı ve kramplara neden olduğu görülmektedir. Her ne olursa olsun hekim ve diyetisyenlerin asla onay vermediği zayıflama yöntemidir. İleri derecede obezite tedavisinde ancak hekim kontrolünde kullanılmalıdır. Bu tarz ilaçların ani kilo verdirip ilaç bırakıldığı zaman hızla daha fazlasını aldırdığı da gerçektir. Bu hapların hemen hepsinde bitkisel olduğu iddia edilse de sentetik olduğu görülmüştür. Adrese teslim diyet yemekleri ile zayıflamanız daha sağlıklı ve kolay!

evde ek iş