info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflama ilaçlarının zararları

ZAYIFLAMA İLAÇLARINA DİKKAT

Günümüzde iş ve sosyal hayat stresi yüzünden birçok insan kilo alma problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Şişmanlayan bir insan hem ruh hem de fizik olarak çöküntüye uğramakta ve kendini mutsuz hissetmektedir. Zaman içinde uygulanmaya çalışılan diyet listeleri de işe yaramayınca çare zayıflama haplarında aranmaktadır. Ne yazık ki zayıflama ilaçlarının zararları göz ardı edilir ve bu ilaçlar bilinçsiz bir şekilde kullanılmaya başlanır. Bunun sonucunda vücuda yarar sağlamak yerine zarara uğratan sonuçlar yaşanmaktadır. Özellikle son zamanlarda birçok zayıflama hapı içinde görülen bir etken madde yüzünden hapların satışı yasaklanmıştır. Bünyeye son derece zarar veren, böbrekleri yoran ve kişileri yorgun düşüren bu ilaçlar yüzünden özellikle hızlı kilo vermek için uğraşan birçok kadının hayatı tehlikeye uğramaktadır.

Zayıflama ilaçlarının zararları

Zayıflama ilaçları, özellikle yüksek tansiyonu olan kişilerin, kalp ve şeker hastalarının ve bu riski taşıyanların uzak durması gereken bir yöntemdir. Doktor kontrolü haricinde kesinlikle kullanılmaması gereken bu ilaçlar insan sağlığı üzerinde risk taşımaktadır. Zayıflama ilaçlarının zararları uzman kişiler tarafından açıkça belirtilmektedir. En çok bağırsak düğümlenmesi, kalp krizi vakaları, şeker komaları gibi oldukça tehlikeli rahatsızlıklar görülmektedir. Erken tedbir alınmadığı sürece zayıflama ilaçları yüzünden vücuda karışan yabancı maddeler vücuda zehir etkisi yaparlar ve ilaç kullanan kişileri hastanelik edecek duruma uğratırlar. Hapların yarattığı iştah kaybı sonucu kişiler ruhen de mutsuz bir duruma düşmektedirler.

Zayıflama ilaçları kullanma dönemlerinin en çok yaz öncesi görüldüğü gözlemlenmiştir. Bikini sezonuna hazırlanan çoğu bayan hızlı zayıflama yöntemi olarak zayıflama haplarını bilinçsizce tüketmeye başlar ve zayıflama ilaçlarının zararları hakkında bir bilgiye sahip olmadığı için de uğrayacağı zarardan haberi olmaz. Oysa hızlı kilo vermek ve özellikle içinde ne olduğu tam bilinmeyen kimyasal ilaçları tüketmek ölüm riski taşımaya kadar gitmektedir. Bu ilacı kullanan gelin adaylarına da sıkça rastlanmaktadır. Hızlı kilo vermenin en etkili ve güvenilir yolu sağlıklı beslenmek, 3 beyazdan uzak durmak, bol sıvı tüketmek ve elbette düzenli egzersiz yapmaya başlamaktır. Bu hem kilo vermenizi kolaylaştırır hem de fiziksel ve psikolojik kalitenizi arttırır.

evde ek iş