info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflama kuralları

ALTIN ZAYIFLAMA KURALLARI

Zayıflamak için belli başlı kurallar vardır. Bu kurallar kesinlikle çok zor değildir ancak uygulamada sıkıntı yaşamamak için yine de dikkat etmekte fayda olmaktadır. Zayıflama kuralları yerine getirilmesi olanaksız kurallar değildir. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve yeterli uyku, 3 ana zayıflama kuralıdır. Sağlıklı beslenmek için rafine gıdalardan uzak durmak ilk ve en önemli adım olabilir. Katkı maddeli her türlü yiyecek şişmanlama nedenlerindendir. Katkı maddesini nasıl bilebilirim diye soranlara verilecek en doğru cevap; etiketinde bilmediğiniz bilgiyi yazan her türlü gıda olarak verilebilir. Organik, taze besinler sizleri dinç tutar, içeriklerindeki vitamin ve mineraller sayesinde bünyeniz kuvvetli olur ve yağ yakma daha hızlı gerçekleşir.

Uyku düzeni de zayıflama kuralları arasındadır. Gece yarısını geçirdiğiniz her dakika sizlerin daha çok acıkmanıza ve hazır yiyeceklere yönelmenize neden olur. Hazır her türlü yiyeceğin içinde genellikle katkı maddesi bulunur. Zararlı karbonhidratlara yönelmek kan şekeri seviyenizin dengesini bozar. Böylece devamlı bir yeme isteği problemi ile karşı karşıya kalırsınız. Uyku düzeninizi sağlıklı olarak ayarlayabilmek için sabah erken kalkmaya özen göstermelisiniz. İhtiyaç duyduğunuz uykuyu günün öğle saatlerinde de hafif bir şekerleme yaparak karşılayabilirsiniz. Buna ek olarak gece geç yatsanız bile sabah erken kalkmaya çalışırsanız gün içindeki metabolizma hızınızı yükseltme şansına sahip olursunuz. Gün boyu su içmek ve 2 fincan yeşil çay içmek faydalıdır.

En önemli noktalardan biri de spor yapmaktır. Spor yapmak derken profesyonel anlamda bir sporcu olmanız gerekmemektedir. Spor yapmak zayıflama kuralları arasında en gerekli olanlardandır. Yürüyüş yaparak başlayacağınız bu süreci kendi fiziğinize ve yaşınıza göre ayarlayabilir, hızlı yürüyüş ya da koşu seçeneklerini uygulayabilirsiniz. Tempolu yürüyüşte zaman zaman metabolizmayı hızlandırmak için tempoyu arttırabilir, zaman zaman da yavaşlayarak vücudunuzu şaşırtabilirsiniz. Bu şekilde devam eden 45 dakika ya da 1 saatlik bir yürüyüş sizleri 2 haftada forma sokacak ve sıkılaştıracaktır. Özellikle karın içi yağlanmaya karşı en güzel spor tempolu yürüyüştür. Bu kurallara uyulduğu sürece kilo vermek daha kolay bir şekil alır ve kilo kontrolü sağlanır.

evde ek iş