info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflama Sırları Nelerdir?

Zayıflama sırları nelerdir, fazla kiloların beraberinde getirdiği sıkıntılardan dolayı zayıflamak isteyen bir kişi bilinçli bir diyet listesi ile istediği kiloya kavuşabilir. Kilo verme olayını estetik bir düşünceden ziyade sağlıklı yaşam için isteniliyorsa zayıflamak için uygulanan diyet listesi yaşam şekli halini alır. Bu kişiler bilinçli zayıflama için diyetisyen kontrolünde kilo verirler.

Zayıflama Sırları Nelerdir?

Zayıflama sırları ile ideal kiloya inmek sosyal yaşam içinde de oldukça önemlidir. Fazla kiloların beraberinde getirdiği kalp damar sorunları, kolesterol, şeker, tansiyon sık olarak rastlayabileceğiniz sorunlar arasındadır. Bütün bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız sağlam bir karar vermeli, bazı sırları uygulamalısınız. Zayıflama sırrı nedir, kas ve su kaybetmeden nasıl kilo verilir bunları öğrendikten sonra kilo vermek daha kolay olacaktır. Yaptığınız bir çok diyet sonrası kısa sürede tekrar kilo almış olabilirsiniz. Bu aslında sizin kilo değil kas ve su kaybettiğiniz anlamına gelir. Kas oluşumu için yağlara ihtiyaç vardır. Bir diyet listesinde tamamen yağı çıkarmak doğru bir uygulama değildir. Yapılan araştırmalar zeytinyağının sağlıklı bir bitkisel yağ olduğunu kanıtlamışlardır. Diyetisyen kontrolünde uygulanan sağlıklı bir liste ile diyet-egzersiz ikilisi ile hem kaslarınız oluşacak hemde sağlıklı kilo vereceksiniz. Diyet yaparken günde muhakkak en az 30 dk yürüyüş yapmalısınız. Metabolizma hızınızın artması için egzersiz ve diyet ikilisini dengeli bir şekilde uygulamalısınız.

Diğer bir zayıflama sırrı da vücudunuzu iyi tanımanızdır. Zayıflama döneminde tartıda gördüğünüz rakamlar sizin kilo verdiğiniz ve yağ yaktığınız anlamına gelmez bu çoğunlukla olan bir durumdur. Bunun  için diyete başlamadan önce vücudunuzun sıvı oranını, yağ oranını kemik ağırlığını iyi bir şekilde öğrenmeniz gereklidir. Bunlar için hassas tartılar mevcuttur. Bu özel tartılar ile yağ ve kas kayıplarını kontrol edebilirsiniz.

Kişiye özel hazırlanan diyet listeleri ile zayıflamak mümkündür. Bir başkasının yaptığı liste sizin zayıflamanızı sağlamaz. Sizin biyolojik ve fiziksel durumlarınız kan değerleriniz hesaplanarak kişiye özel hazırlanan diyetler ile zayıflamak hem kesin sonuç verdirir hemde sağlığınızı tehlikeye atmamış olursunuz. Uygulanacak diyet listesi diyetisyen tarafından hazırlanmalıdır. kalıcı ve kesin kilo vermenin tek sırrı budur.

Programı uygularken tükettiğiniz besinleri araştırın içerikleri besin değerleri zayıflama ya ne gibi etkilerini olduğunu bilerek kilo vermek daha kolaydır. Öğün atlamak asla kilo vermenizi sağlamaz. Atlayacağınız bir öğün bir sonraki öğünde daha fazla yemenize sebep olacaktır. Yeterli enerji alımı yağ yakımını hızlandıracağı için öğünlerden alacağınız her kalori hesaplanmıştır.

evde ek iş