info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflama yöntemleri

ZAYIFLAMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

Zayıflamak isteyenler eğer gerçekten isterlerse, zayıflayabilirler. Bunun için birkaç öneriyi dikkate almakta fayda vardır. Zayıflama yöntemleri arasında düzenli egzersiz yapmak en önemli noktalardandır. Bunun için ille de spor salonlarında ter dökmeniz gerekmemektedir. Her gün yapacağınız 30 dakikalık tempolu bir yürüyüş bile daha hızlı kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Olanağı olanlara yüzme sporu da tavsiye edilmektedir. Yüzerken bütün kaslarınızın çalıştığını ve bunu yaparken ağırlık kaldırmak kadar yorulmayacağınızı göz önünde bulundurursak, haftada 3 gün düzenli bir yüzme ile çabuk bir şekilde forma girmeniz mümkündür. Buna ek olarak fiziğinize göre ağırlık kaldırma çalışmaları da yaparak kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Ağırlık derken aklınıza yüzlerce kiloluk halter gelmesin! 2-3 kiloluk ağırlıklar da işe yaramaktadır.

Zayıflama Yöntemleri nelerdir?

Birçok zayıflama yöntemi mevcuttur ancak bunlardan hangisi size en uygun yöntemdir öncelikle buna karar verilmesi gereklidir. Zayıflama yöntemleri arasında en sağlıklı teknik, az ama sık yemektir. Vücut aç bırakılınca ya da öğün atladığınız zaman bir sonraki öğününüzde daha fazla yemek yemeye yönelirsiniz. Üstelik bu gıdalar sebze ve proteinden uzak gıdalardır. Bunun için önceden hazırladığınız sağlıklı yiyecekler sizin kurtarıcınız olabilir. Mümkünse bu yiyecekleri küçük porsiyonlara bölün ve çeşitli gıdaları içermesine dikkat edin. Bu şekilde her türlü besini ve vitamini almış olursunuz ve metabolizmanızı hızlandırırsınız. Ara öğünler için de kalorisi düşük yiyecekler bulundurmanızda fayda vardır.

Bazı insanlar daha kolay kilo verir bazıları daha zor; bunun için başkalarının ne yaptığına değil, kendi fiziksel ve ruhsal özelliklerinize göre davranmanız gerekir. Zayıflama yöntemleri içinde yapacağınız girişimler sizi zorlayıcı olmamalıdır. Yiyeceğiniz her sağlıklı besin ve yapacağınız her egzersiz sizin için bir yaşam tarzı haline gelmelidir. Kafanızdan diyet kelimesini çıkarmanız da işe yarayabilir. Haftanın 6 günü düzenli ve sağlıklı besleniyorsanız, 7. Gün kendinizi ödüllendirmekte hiçbir sakınca olmamaktadır. Aksine daha iyi motive olursunuz ve kendinizi yeni bir haftaya daha iyi hazırlarsınız. Pozitif duygular içinde olmak, kendinize yeni ve hareketli hobiler bulmak, bahçe işleri ile uğraşmak zayıflamanız için uygulayacağınız teknikler arasında yer almaktadır.

evde ek iş